سامبره مو: بررسی تکنیک، مراقبت ها و هزینه

سامبره یکی از روش‌های مدرن لایت مو می‌باشد که در واقع ترکیبی از تکنیک‌های آمبره و بالیاژ است، اما با آنها تفاوت‌هایی دارد. در سامبره نیز همانند آمبره، ریشه موها رنگ تیره داشته و با نزدیک شدن به انتهای ساقه مو رنگ موها روشن تر می‌شود. در این روش برخلاف آمبره مرز مشخصی میان رنگ تیره و روشن مو نیست و ظاهر طبیعی تری به موها می‌بخشد. همچنین اختلاف رنگ اصلی مو و رنگ انتهای مو نسبتاً کمتر است. در واقع در تکنیک سامبره رنگ موها به گونه‌ای کاملاً طبیعی و ملایم تغییر می‌کند و روشن تر می‌شود. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های سامبره مو خواهیم پرداخت.

سامبره مو چیست؟

سامبره مو چیست؟

کلمه سامبره از دو واژه ملایم (سافت) و آمبره ساخته شده است. سامبره اساساً نوع ملایم‌تر و طبیعی‌تر از آمبره است. ریشه‌های مو رنگ طبیعی خود را حفظ می‌کنند، سپس رنگ تقریباً روشن‌تری به نوک آنها اضافه و تغییر رنگی بین این رنگ‌ها ایجاد می‌گردد. رنگ ریشه نیز در سراسر مو به صورت سایه روشن‌تر پخش می‌شود و به موها حالت می‌دهد. این روش به موهای نازک یا نرم ظاهری ضخیم‌تر می‌دهد که جذاب است.

در نتیجه، نیاز به مراقبت بسیار کمی دارند. به جای مراجعه به آرایشگر در هر شش هفته، همانند هایلایت فویلی قدیمی، هر چند ماه یا دیرتر نیاز به تمدید رنگ موی خود خواهید داشت.

مزایای تکنیک سامبره مو

مزایای تکنیک سامبره مو

مدل موی سامبره نه تنها به خاطر استفاده افراد مشهور از این مدل مو، بلکه به خاطر مزایای بیشماری که دارد نیز جذاب می‌باشد. سامبره مو می‌تواند به سالم‌تر نگه داشتن مو کمک کند، زیرا فقط چند بار در سال نیاز به دکلره مو دارند. ما سامبره را به خاطر مراقبت‌های کم آن به مشتریانی که فقط یک یا دو بار در سال موهای خود را رنگ می‌کنند پیشنهاد می‌دهیم و نه تنها سامبره مو راحت و سفارشی است، بلکه جذابیت خاصی نیز دارد. با هر رنگ پوستی اعم از تیره، زیتونی، سفید و غیره سازگار می‌شود. برخلاف آمبره که برای افراد سبزه بهتر بود، سامبره در حقیقت برای همه مناسب است. این مدل، روشی عالی برای روشن‌تر کردن موی بلوند تیره بدون تغییر رنگ طبیعی موها است.

سامبره برای چه موهایی مناسب است؟

سامبره برای چه موهایی مناسب است؟

هرچند مدل موهای پسرانه یا مصری کوتاه برای نشان دادن سامبره و آمبره مناسب نیستند، اما مراجعین با بافت آفریقایی یا کوتاهی موی متوسط تغییرات درجه بندی شده ملایم رنگ موی خود را دوست دارند.

اگرچه افرادی که موهای کوتاه دارند نیز می‌توانند از تکنیک سامبره و آمبره بهره ببرند، اما آمیختگی، محو شدن رنگ‌ها و جذابیت این سایه روشن‌ها روی موهای بلند خود را بهتر نشان می‌دهد. به جز در مورد طول مو، این تکنیک، روشی همه کاره است که می‌تواند با هر رنگ پایه‌ای، از بلوند دودی تا تیره، استفاده شود و تکه‌های آبی و سبز را نیز ایجاد کند. به علاوه، از آنجایی که نیاز به رنگ‌آمیزی دقیقی دارد، برای افرادی مناسب است که به تازگی می‌خواهند آمبره انجام دهند و تجربه‌ای ندارند.

مراحل و نحوه انجام سامبره

مراحل و نحوه انجام سامبره

مراحل سامبره مو بسیار شبیه به هایلایت و آمبره مو است و به نوعی ترکیبی از بالیاژ و آمبره است.

می‌توانیم با دکلره شروع کنیم

می‌خواهیم سامبره ظریف باشد، ولی غیر قابل دیدن نیز نباشد. به همین دلیل موهای تیره تر باید دکلره شوند تا رنگی که روی آنها قرار می‌گیرد، خود نمایی کند. رنگ از جایی روی مو قرار می‌گیرد که می‌خواهید تغییرات تا سر مو ایجاد گردد. سپس با شامپو شسته می‌شود و مو خشک شده و برای تونر زدن آماده می‌گردد.

رنگ کردن ریشه‌ها

برخی مراجعین می‌خواهند رنگ ریشه موی خود را حفظ کنند، پس می‌توانند این مرحله را انجام ندهند. با این حال، اگر می‌خواهند ریشه رشد کرده مو یا موهای خاکستری را بپوشانند، یا تغییر رنگ دهند، می‌توانند مقداری رنگ مو به ریشه بزنند.

رنگ کردن وسط مو

سپس، رنگ وسط مو را قرار می‌دهیم. این بخش باید مقداری روشن‌تر از ریشه باشد، اما تیره تر از رنگ نوک مویی باشد که می‌خواهید. این کار را در تمام قسمت میانی مو انجام می‌دهیم و به آرامی به سمت پایین مو حرکت می‌کنیم، اما انتهای مو را بدون رنگ می‌گذاریم.

روشن‌تر کردن انتهای مو

در آخر، روشن‌ترین رنگ را برای انتهای موها به کار می‌بریم. این رنگ باید مقداری روشن‌تر از بخش میانی و از ریشه نیز سایه‌ای روشن‌تر داشته باشد. در نظر بگیرید که انتهای مو خشک‌تر است، که باعث ایجاد تخلخل و جذب بیشتر موها می‌گردد. بنابراین ممکن است نیاز به استفاده از رنگی روشن‌تر نیز داشته باشید.

حالت دادن و درخشان کردن مو

زمانی که مو رنگ گرفت، موها را شسته و با سشوار آن را آرایش می‌کنیم. ما مدل کاملاً لخت مو را برای نشان دادن درخشندگی و تغییر رنگ مو ترجیح می‌دهیم، بنابراین مقداری ماسک محافظت از مو استفاده می‌کنیم تا به موها درخشندگی بدهد.

مراقبت های لازم بعد از سامبره کردن مو

مراقبت های لازم بعد از سامبره کردن مو

اگرچه سامبره مو ماندگاری زیاد و ترمیم کمی نیاز دارد، اما باز هم نیاز به مراقبت دارد تا در بهترین حالت خود بماند. از آنجایی که مشتری در این روش نیاز به هایلایت ندارد، هر هشت هفته بهتر است از تونر استفاده شود تا ظاهر درخشان و با طراوت مو حفظ گردد. اگر برای کوتاهی مو یا سشوار کشیدن به سالن زیبایی می‌روید، از متخصص رنگ خود بخواهید که قبل از هر کاری، ده دقیقه نرم کننده مو برای شما قرار دهد. نرم‌کننده‌های مو، کوتیکول مو را بسته و ظاهری سالمتر و درخشان‌تر ایجاد می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم که مصرف شامپو را کم کنید تا از محو شدن رنگ مو جلوگیری کنید. زمانی که از شامپو استفاده می‌کنید، از نوع بدون سولفات باشد و قرار دادن ماسک‌های آبرسان قوی در هر هفته نیز ضروری است. می‌توانید از روغن‌های مناسب که مو را درخشان و سالم‌تر می‌کنند نیز استفاده کنید.

تفاوت سامبره با دیگر تکنیک های لایت مو

تفاوت سامبره با دیگر تکنیک های لایت مو

سامبره تکنیک محبوبی است، اما همچنان به اندازه آمبره و بالیاژ طرفدار پیدا نکرده است. در این بخش به بررسی تفاوت سامبره با دیگر تکنیک‌های رنگ مو می‌پردازیم.

تفاوت سامبره و آمبره

در آمبره مو ریشه‌های تیره‌تری داریم و در نوک مو به طور قابل توجهی رنگ مو روشن می‌شود. آمبره بیشتر از سامبره مشهود است. این روش هایلایت مو روی هر رنگ مویی کاربردی است و نیاز به دکلره کردن مو نیست. در حقیقت، ما انواعی از آمبره مو را در رنگ‌های مختلف مشاهده می‌کنیم.

تفاوت سامبره و بالیاژ

بالیاژ روشی ساده از هایلایت است که متخصص رنگ مو به معنای واقعی کلمه هایلایت را روی موهای شما انجام می‌دهد. این روش به متخصص رنگ مو امکان شخصی سازی آسان رنگ موی متناسب با ویژگی‌های صورت و مدل موی شما را می‌دهد. نتیجه این روش شبیه ظاهری با هایلایت‌های طبیعی است. همانند بالیاژ، هایلایت‌های سامبره نسبتاً طبیعی هستند و نیاز به مراقبت زیادی ندارند.

تفاوت سامبره و هایلایت فویلی

هایلایت سنتی هنوز بسیار محبوب است. هایلایت فویلی، تکه‌هایی از مو را از ریشه تا نوک روشن می‌کند. این روش نگهداری و ترمیم بیشتری نسبت به سامبره می‌خواهد و ممکن است زیاد طبیعی به نظر نرسد.

هزینه سامبره مو

هزینه سامبره مو به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین آن بلندی و حجم مو است. گاهاً حتی جنس و زبری و نرمی مو نیز بر هزینه نهایی تأثیر می‌گذارد، زیرا تمامی این موارد در میزان موارد استفاده موثر خواهد بود. از سوی دیگر عواملی همچون تخصص و مهارت آرایشگر و اعتبار و مکان سالن زیبایی نیز بر هزینه نهایی شما موثر خواهد بود. چنانچه قصد سامبره کردن موهایتان را دارید بایستی هزینه دکلره موهای خود را در نظر داشته باشید.

برند رنگ مو مورد نظر شما نیز بر هزینه موثر است. سالن زیبایی شاپرک به عزیزان همراه این اطمینان را می‌دهد که در این سالن از با کیفیت ترین مواد ممکن و بهترین برندهای روز دنیا برای رنگ مو استفاده می‌گردد.

نتیجه گیری

ما معتقدیم که سامبره مدلی ماندگار است. این کار نه تنها جذابیت و زیبایی به شما داده، بلکه امکان امتحان کردن رنگ موهای مختلف را نیز می‌دهد. این روش، مدل موی شیک و با کلاسی را برای شما ایجاد می‌کند.

به شما می‌گوییم که اگر به دنبال رنگی ملایم‌تر، لطیف‌تر و طبیعی‌تر هستید، سامبره برای شما مناسب است. پس اگر زیاد به آرایشگاه سر نمی‌زنید، ما به شما انجام سامبره را پیشنهاد می‌دهیم، زیرا نیاز به ترمیم ریشه مو رشد کرده ندارد. اگر در مورد رنگ مناسب خود هر سوالی دارید، می‌توانید با شماره‌های ما تماس گرفته و سوال بپرسید، ما می‌توانیم رنگ خاص شما را با تطبیق دادن آن با رنگ چشم و پوست شما بیابیم.

سوالات پرتکرار

ماندگاری سامبره مو چقدر است؟

اگر مرتباً به سالن زیبایی مراجعه نمی‌کنید، به علت گرادیانت ملایمی که ایجاد شده و مرز مو را می‌پوشاند، می‌تواند تا یک سال ماندگار باشد.

آیا سامبره مو برای موهای خاکستری مناسب است؟

اگر موهای خود را برای پوشاندن رنگ جو گندمی آنها رنگ می‌کنید، احتمالاً سوال شما این باشد که آیا سامبره برای شما مناسب است یا خیر. در نهایت، روش رنگ موی سامبره رنگ ریشه طبیعی مو را حفظ می‌کند تا ظاهر نهایی مطلوب باشد و نیاز به مراقبت زیادی نداشته باشد. جواب بله می‌باشد، اگر موهای جوگندمی یا خاکستری دارید، می‌توانید از روش سامبره استفاده کنید. می‌توان به موهای خاکستری شما رنگدانه اضافه کرد تا با رنگ موهای طبیعی شما هم‌خوانی داشته باشند. با این حال، این روش نسبت به سامبره نیاز به ترمیم بیشتری دارد.

برای انجام سامبره، آیا دکلره ضروری است؟

خیر، نیازی نیست، شما همیشه می‌توانید از رنگ موی طبیعی خود به عنوان رنگ پایه استفاده کنید.

چرا سامبره گرانتر از هایلایت است؟

هرچند هزینه‌ها از سالنی به سالن دیگر متفاوت است، اما سامبره معمولاً گرانتر از هایلایت می‌شود. سامبره می‌تواند تغییر کلی در مو ایجاد کند، اما هایلایت رنگ کردن و اندازه کمتری نیاز دارد که در نتیجه زمان، کار و رنگ موی کمتری صرف می‌شود.

آیا سامبره به مو آسیب می‌زند؟

از آنجایی که تمام مو در رنگ مو یا ماده دکلره قرار نمی‌گیرد، مو سالم‌تر خواهد ماند، زیرا فرایند کمتری روی مو انجام می‌شود.

آیا سامبره در سال 2023 مد است؟

بله، در سال 2023، سامبره مد مورد علاقه بسیاری از مردم است.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما