آمبره: معرفی تکنیک های مختلف آمبره و قیمت

آمبره، لغت فرانسوی به معنی سایه روشن، یکی از تکنیک های محبوب لایت مو است. در این تکنیک ریشه‌ی موها رنگ تیره داشته و هر چه به انتهای ساقه مو نزدیک تر می‌شویم، رنگ مو روشن تر خواهد شد. اختلاف رنگ ریشه و ساقه‌ی مو در روش آمبره 4 درجه یا بیشتر خواهد بود. در روش آمبره مرزی نسبتاً مشخص میان رنگ تیره و روشن مو وجود دارد. برای دست یافتن به نتیجه دلخواه می‌توانید ساقه موهایتان را دکلره کنید، این نکته یکی از مزیت‌های اصلی آمبره است، زیرا در این صورت دکلره آسیب کمتری به موهایتان می‌زند. در این مقاله روش‌های مختلف آمبره مو، مراقبت و نگهداری‌های بعد از آن و عوامل موثر بر هزینه آمبره را بررسی خواهیم کرد.

آمبره مو چیست؟

آمبره مو چیست؟

آمبره روش رنگ کردن موی مشهود و درجه بندی شده‌ای است که مو را به دو بخش با دو رنگ مجزا تقسیم کرده و به تدریج از یک رنگ به رنگ دیگر تغییر می‌کند. واژه آمبره که اصالت فرانسوی دارد به معنی ایجاد سایه است. معمولاً، رنگ تیره‌تر در بالا و ریشه و رنگ روشن‌تر در پایین قرار دارد، اما برخی برعکس این حالت را ترجیح می دهند (که آمبره معکوس نام دارد). این درجه بندی رنگ در ابتدا بر انتهای مو تاثیر می‌گذارد و تغییر از ریشه مو به انتهای روشن مو است.

آمبره یک تکنیک لایت مو با فویل است که برای موهای کوتاه، چتری و موی مشکی به رنگ‌های متنوع یخی، دودی، بلوند، طلایی، زیتونی و انواع رنگ‌های فانتزی قابل اجرا می‌باشد.

انواع تکنیک های آمبره مو

آمبره مو چندین تکنیک مختلف دارد که هر کدام نتایج متفاوتی از خود به جای می‌گذارند. با کمک آرایشگر خود می‌توانید مناسب‌ترین مدل را با توجه به رنگ پوست، رنگ چشم و فرم صورت انتخاب نمایید.

آمبره برزیلی

آمبره برزیلی

در آمبره برزیلی، مو قسمت‌های روشن زیادی دارد؛ اما فاصله آنها تا ریشه زیاد است. قسمت‌های روشن تر مو ممکن است از گوش یا گردن شروع شوند. در این روش زمینه اصلی مو تیره است و تراکم لایت‌های روشن بسته به نظر شما می‌تواند کم یا زیاد باشد. همچنین فیس فریم نیز می‌تواند کم و پر تراکم باشد.

آمبره روسی

آمبره روسی

این روش نیز همانند روش قبل، قسمت‌های روشن زیادی دارد. در آمبره روسی فاصله رنگ روشن از ریشه خیلی کمتر است و زمینه اصلی مو نیز روشن تر است. همچنین در این روش تراکم لایت بیشتر است و فیس فریم پر و متراکمی خواهید داشت.

آمبره پوش یا پوشینگ

بخشهایی از مو که قرار است رنگ روی آن قرار بگیرند، ابتدا شانه می‌شوند تا به ایجاد ظاهر ترکیبی و محو کردن مرز مو کمک کند. سپس مواد دکلره به مو زده شده و قبل از قرار گرفتن در فویل، انتهای مو آغشته شده و به سمت بالا حرکت داده می‌شود. استفاده از فویل باعث تسریع فرایند رنگ شدن مو می‌شود و رنگ روشن‌تر و قوی‌تری ایجاد می‌کند که با رنگ تیره‌تر مو مناسب است. این روش مدل مویی بسیار طبیعی ایجاد می‌کند.

آمبره معکوس

آمبره معکوس

علاوه بر ترکیب رنگ‌های غیر معمول، می‌توانید آمبره معکوس یعنی رنگ روشن تدریجی در بالا و تیره در پایین را تجربه کنید. این روش با موی روشن در بالا شروع می‌شود و به رنگ‌های تیره‌تر در پایین مو ختم می‌گردد، که اگر بخواهید در مورد مدل آمبره متفاوت از دیگران باشید، می‌تواند جالب و منحصر به فرد باشد.

قبل از آمبره مو به چه نکاتی باید توجه کنید؟

آمادگی قبل از آمبره مو

در اینجا نکاتی بیان شده که قبل از آمبره کردن موهای خود باید در مورد آن بدانید. چگونگی تغییر تدریجی رنگ مو کاملاً بستگی به سلیقه شما دارد، اما محبوب‌ترین روش‌های آمبره در حال حاضر بالیاژ است که رنگ‌های روش‌تر بیشتری در آن استفاده می‌شود تا تغییر رنگ خیلی تند باشد. اگر ظاهر آمبره را دوست ندارید، ترکیبات زیادی از رنگ‌ها وجود دارند که می‌توانید با روش آمبره آنها را ایجاد کنید. مثلاً در حال حاضر، ریشه موهای تیره و قرمز کردن نوک مو‌ها، آمبره بسیار محبوبی است.

نکته:

  • رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • عکسی برای نشان دادن به آرایشگر خود آماده کنید.
  • از تماس با کلر آب دریا و استخرها اجتناب کنید.
  • رنگ‌ موهای با کیفیت و بی‌خطر انتخاب کنید.
  • برای پیشگیری از محو شدن رنگ و آسیب به آن از ماسک مو استفاده کنید.
  • برای موهای رنگ شده محصولات مراقبت از موی جدید بخرید.

مراحل و نحوه آمبره کردن مو

نحوه آمبره کردن مو

اگر دوست دارید بدانید که آمبره حرفه‌ای چگونه انجام می‌شود، ما برای شما توضیح می‌دهیم. سه فرایند برای دستیابی به تغییر تدریجی رنگ وجود دارند.

رنگ کردن ریشه

برای مراجعینی که از رنگ ریشه موی خود راضی هستند، این مرحله قابل حذف است. در غیر اینصورت، با یک برس رنگی، رنگ مورد نظر به ریشه اعمال می‌شود. برای مراجعینی که می‌خواهند موهای جوگندمی خود را نیز پنهان کنند، راه‌حل‌های مختلفی را پیشنهاد می‌کنیم که 100% موهای خاکستری شما را بپوشاند.

استفاده از دکلره

برای موهای تیره‌تر ممکن است از میانه تا انتهای موها نیاز به دکلره داشته باشید. ممکن است نیاز به دکلره داشته باشید تا مطمئن شوید رنگی که گذاشته‌اید به خوبی روی مو اثر می‌کند. از جایی که می‌خواهید محو شدن رنگ موی شما شروع شود رنگ را به سمت بالا می‌بریم، سپس از شانه‌ای دندانه دار برای هدایت رنگ ریشه به سمت پایین استفاده می‌کنیم، به این صورت دو رنگ در هم آمیخته می‌گردند.

هماهنگ برای تکمیل شدن رنگ مو

بعد از رنگ کردن و روشن کردن مو، قبل از اینکه رنگ‌های آمبره را قرار دهیم، موها را شسته و خشک می‌کنیم. سپس، دو رنگ، میانه و روشن‌تر برای نوک مو را با هم ترکیب می‌کنیم. رنگ میانه از جایی شروع می‌شود که رنگ ریشه تمام شده، سپس از جایی که رنگ میانه تمام شده رنگ روشن‌تر زده شده و تا انتها ادامه می‌یابد. مدتی زمان به موها می‌دهیم تا رنگ بگیرند، سپس شسته می‌شوند و رنگ آمبره‌ای که دوست داشتید نمایان می‌گردد.

مراقبت از موهای آمبره شده

وقتی که صحبت مراقبت روزانه مو است، از محصولاتی استفاده کنید که برای محافظت از مو هستند (نه از بین بردن آن) و درخشندگی آن را بیشتر می‌کنند. محصولات مراقبت از مو حاوی ویتامین‌های مخصوص موهای رنگارنگ مانند آمبره طراحی شده‌اند. برای آمبره بلوند، محصولاتی را استفاده کنید که درخشش موی رنگ شده را بیشتر کنند و از آن در مقابل ناملایمات محیطی مانند آب و هوا و آلودگی محافظت می‌کنند. اتوی مو یا سشوار خشک استفاده نکنید و هنگامی که موهای خود را می‌شویید با آنها با لطافت رفتار کنید. توصیه می‌شود که از روغن‌های مناسب برای مو استفاده کنید تا از خشک و کدر شدن آنها جلوگیری کنید.

آیا آمبره به مو آسیب می‌زند؟

همانند دیگر روش‌های رنگ آمیزی مو، در روش آمبره نیز موها باید حالت خوبی داشته باشند. اگر در مورد آسیب رسیدن به مو نگران هستید، روش‌هایی برای کاهش مضرات آن بر مو وجود دارند. در ابتدا، وقتی موها را دکلره می‌کنیم از محلول‌های اولاپلکس در دکلره و رنگ مو استفاده می‌کنیم تا پیوندهای داخلی مو را در طی این فرایند تقویت کرده و از آسیب به مو پیشگیری کنیم. چنین اقداماتی احتمال آسیب به مو را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

تفاوت آمبره با دیگر تکنیک های رنگ و لایت مو

آمبره یکی دیگر از انواع لایت مو می‌باشد که به علت تکنیک متفاوت آن، نتایج نهایی متفاوت با دیگر روش‌های لایت نشان می‌دهد. در این بخش به بررسی تفاوت این تکنیک‌ها خواهیم پرداخت.

تفاوت آمبره و بالیاژ

تفاوت آمبره و بالیاژ

بالیاژ نام روشی است که برای رنگ کردن استفاده می‌شود و آمبره به مدل یا افکت و تاثیر رنگبندی مو مربوط است.

آمبره معمولاً با استفاده از دکلره به صورت افقی و آغشتگی کامل مو انجام می‌شود و سپس در بخش بالایی ترکیب می‌گردد تا مرز رنگ‌ها محو شود. بالیاژ قطعات کوچکتری دارد و رنگ روی سطح مو قرار می‌گیرد.

آمبره اغلب به صورت افقی است، اما بالیاژ به صورت عمودی انجام می‌شود. خبر خوب این است که هر دو دوره ترمیمی نسبتاً کمی دارند، زیرا قرار گرفتن رنگ مو کامل نیست، در آمبره درجه بندی شده است و در بالیاژ به صورت کلی می‌باشد. مثلاً در روش هایلایت فویلی معمول، نیاز به ترمیم بیشتری است.

تفاوت آمبره و هایلایت

تفاوت آمبره و هایلایت

هایلایت یک تکنیک رنگ مو است که بیشتر به روش‌های سنتی لایت مو با فویل اشاره می‌شود. در این روش مش‌های فویلی در زمینه تیره مو ایجاد می‌شوند که تضاد زیادی بین دو رنگ وجود دارد. اما آمبره یک سیر نزولی نسبتاً متناسب دارد که مو از تیره به روشن تغییر می‌کند.

تفاوت آمبره و سامبره

تفاوت آمبره و سامبره

آمبره و سامبره بسیار به هم شباهت دارند، اما در سامبره رنگ‌ها تفاوت و تضاد رنگی کمتری با رنگ اصلی مو دارند و تلاش می‌شود تا ظاهری کاملاً طبیعی و یکدست به موها بدهد.

هزینه آمبره مو

عواملی همچون حجم و بلندی موهای شما بر هزینه نهایی موثر است، به علاوه منطقه و محل زندگی شما و شهرت و اعتبار سالن زیبایی نیز بر هزینه نهایی آمبره مو موثر است. اگر موی شما نیاز به دکلره نیز داشته باشد، هزینه اضافه‌ای برای دکلره مو دریافت خواهد شد.

برند رنگ انتخاب شده می‌تواند بر قیمت نهایی موثر باشد. سالن زیبایی شاپرک همواره از بهترین مواد رنگ و دکلره برای خدمات خود استفاد می‌کند تا بهترین نتایج را برای مشتریان خود به ارمغان آورد.

سخن پایانی

همکاران ما در روش‌های آمبره، سامبره و بالیاژ تخصص دارند. می‌توانیم به شما کمک کنیم تا رنگی را که می‌خواهید و مناسب خصوصیات شما است را انتخاب کنید. اگر در مورد روش آمبره هر سوالی دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره متخصصان ما بهره‌مند شوید. زمانی که در مورد ظاهر مورد نظر خود تصمیم گرفتید، وقتی از سالن زیبایی رزرو کنید و حتماً عکس مورد نظر موی خود را بیاورید و اهداف خود را برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن درمورد موی خود با آرایشگر در میان بگذارید.

سوالات پرتکرار

آیا آمبره بهتر از بالیاژ است؟

بسته به تاثیر رنگی که می‌خواهید داشته باشید، آمبره و بالیاژ هر دو مناسب شما هستند.

آمبره مو چه مدت ماندگار است؟

حدود 4 تا 5 ماه. زیرا این رنگ تنها در انتهای موهای شما قرار می‌گیرد. از آنجایی که این تکنیک، رنگ را به صورت یکپارچه با رنگ موی خود شما ترکیب می‌کند، رشد موهای طبیعی خود شما تاثیر زیادی روی آن ندارد.

انجام آمبره مو در سالن زیبایی چقدر زمان می‌برد؟

بین 2 تا 4 ساعت.

هر چند وقت باید آمبره مو را تمدید کنید؟

هر 3 تا 6 ماه نیاز به تمدید آمبره موی خود دارید.

آیا برای آمبره حتماً بایستی موها را دکلره کرد؟

خیر، در صورتی که رنگ انتخابی شما تیره باشد و یا به رنگ موهای خودتان نزدیک باشد نیازی به دکلره کردن موهایتان ندارید.

چه رنگی شما را جوانتر نشان می‌دهد؟

کاراملی، عسلی، طلایی، مسی و توت فرنگی، درخشش طبیعی‌تری دارند که باعث جوانتر دیده شدن شما می‌شوند. (فریم صورت با رنگ‌های روشن‌تر نگرانی در مورد رنگ پوست اطراف چشم‌ها را نیز از بین می‌برد.)

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما