اولاپلکس تراپی یا پلکس تراپی: مزایا، نحوه انجام و هزینه Olaplex therapy

اولاپلکس تراپی از موها محافظت می‌کند تا زمانی که تحت درمان‌های شیمیایی قرار می‌گیرند، آسیب نبینند. از نازک شدن مو، ضعیف شدن مو، ریزش موی زود هنگام و شکستگی مو در اثر رنگ کردن و دکلره کردن مو جلوگیری می‌کند. این درمان کمک می‌کند تا موهایتان سالم و درخشان بوده و در برابر آسیب‌های شیمیایی ایمن بماند. محصولات اولاپلکس، به خاطر توانایی ترمیم موهای شدیداً آسیب‌دیده که مرتباً رنگ شده‌اند (که خبر خوبی برای افرادی که موهای خود را زیاد رنگ یا دکلره می‌کنند است) محبوبیت پیدا کرده‌اند؛ همچنین درمانی برای درخشش و تقویت مو برای موهایی با انواع و جنس‌های مختلف مو که خواه رنگ شده باشد یا نشده باشد است. اجازه دهید با اولاپلکس تراپی و مزایای آن بیشتر آشنا شویم.

اولاپلکس چیست؟

اولاپلکس چیست؟

اولاپلکس برندی از محصولات مراقبتی مو است که پیوندهای دی‌سولفید آسیب‌دیده در مو را که در طول فرآیندهای شیمیایی شکسته شده‌اند، به طور دائمی ترمیم می‌کند. اولاپلکس با ترکیبات منحصر به فرد ثبت‌شده‌ خود، یعنی Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate عمیقاً و ریشه‌ای موهای آسیب‌دیده و در معرض خطر را ترمیم می‌کند. وقتی که آسیب موها ترمیم شده و موها مرتب باشند، موهای شما سالم، زیبا، براق و چشمگیر خواهد بود. اگر سالیان سال موهایتان را هایلایت کرده یا بیش از حد دکلره کرده باشید، اولاپلکس باعث می‌شود که قدرت مو، جنس، بافت و استحکام موهای شما بازسازی شود، یعنی موهایتان ریست (Reset) شوند. این سیستم به آرایشگرها اجازه می‌دهد تا کارهایی را که قبلاً باعث آسیب مو می‌شده‌اند مانند تبدیل موی مشکی به بلوند روشن در یک جلسه، بدون آسیب به مو انجام دهند.

دو قدم اول در اولاپلکس تراپی فقط مخصوص استفاده‌ افراد متخصص است، اما شامپوها و نرم‌کننده‌هایی نیز وجود دارند که می‌توان در خانه از آن‌ها استفاده کرد. در نتیجه اولاپلکس تراپی از فاز تخصصی (داخل سالن) و فاز در منزل تشکیل شده است.

مزایای اولاپلکس تراپی

مزایای اولاپلکس تراپی

این درمان مزایای متعددی دارد و نتایج استفاده کنندگان آن این ادعا را اثبات می‌کند. در اینجا به مزایای اصلی و مهم اولاپلکس تراپی اشاره شده است.

فرمولاسیون اولاپلکس به گونه‌ای است که از موها در برابر آسیب‌های شیمیایی محافظت می‌کند.

اولاپلکس راه حلی برای آرایشگران شده تا موهای مشتریانشان را در طول درمان‌های شیمیایی که مخرب هستند، در وضعیت مناسب نگه دارند. اولاپلکس نه تنها از موها در طول فرآیند رسیدن به رنگ دلخواه مو محافظت می‌کند، بلکه از آسیب‌های بعدی جلوگیری کرده و موها را قوی، سالم و درخشان می‌کند و بخشی از آسیب‌های قبلی را نیز ترمیم می‌کند.

اولاپلکس فقط برای درمان آسیب‌های ناشی از دکلره مو نیست.

دکلره کردن مو پیوندهای دی‌سولفید را مستقیماً تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود که شکننده شوند؛ بنابراین استفاده از اولاپلکس از شکستن پیوندها جلوگیری کرده و پیوندهای شکسته را ترمیم می‌کند و سلامت مو را مجدداً به موها بازمی‌گرداند.

اولاپلکس ترکیبات مضری ندارد.

اولاپلکس تراپی عاری از مواد مضر، مانند: آلدئیدها، پارابن‌ها و گلوتن است. این ترکیبات می‌توانند باعث التهاب، خارش، تحریک، نازک شدن مو و خشکی پوست سر شوند. اگرچه تأثیر اولاپلکس کندتر خواهد بود، اما در طولانی مدت موها سالم‌تر خواهند ماند.

اولاپلکس برای موهای رنگ‌ نشده نیز مفید است.

یکی از تصورات اشتباه درباره‌ اولاپلکس این است که فقط می‌توان از آن برای موهای رنگ‌شده یا موهایی که قرار است رنگ شوند، استفاده کرد. با این حال، این درمان برای موهای رنگ‌ نشده نیز عالی است. اگر تاکنون هیچگونه درمان شیمیایی روی موهایتان انجام نشده است، موهایتان سالم‌تر از حد متوسط است. اولاپلکس تراپی کمک می‌کند تا موهایتان مانند قبل سلامت خود را بازیابند. حتی اگر موهایتان را رنگ نمی‌کنید، ممکن است موهایتان را با روش‌های شیمیایی صاف کرده باشید یا آن‌ها را زیاد در معرض حرارت قرار داده باشید که در اینصورت اولاپلکس می‌تواند تأثیر خوبی روی موهایتان داشته باشد. اکنون که با مزایای اولاپلکس تراپی آشنا شدید، بهتر است با کارکرد آن آشنا شویم.

مراحل اولاپلکس تراپی

مراحل اولاپلکس تراپی

لاین اصلی محصولات اولاپلکس مختص رنگ و دکلره مو هستند و در یک فرآیند سه مرحله‌ای برای موهای شما استفاده می‌شوند.

آماده‌سازی با اولاپلکس شماره 0

پیش از شروع پروسه‌ اصلی، محلول ترمیم کننده‌ قوی پیوند شماره 0 استفاده می‌شود که مو را برای جذب محصولات دیگر اولاپلکس آماده می‌کند، پیوندهای مو را ترمیم می‌کند و موها را تقویت و مستحکم می‌کند.

ترمیم پیوند دی‌سولفیدها با اولاپلکس شماره 1

اولاپلکس شماره 1 افزایش دهنده‌ پیوند بوده و مستقیماً به رنگ یا دکلره، قبل از اینکه به مو زده شود، اضافه خواهد شد. این محصول به ترمیم پیوندهای شکسته‌شده‌ دی‌سولفید موها کمک کرده و مو را سالم و تقویت می‌کند. استفاده از محصولات اولاپلکس در حین رنگ کردن مو باعث کند شدن روند خواهد شد، مخصوصاً اگر بخواهید موهایتان را دکلره یا بلوند کنید.

مکمل پیوندهای دی‌سولفید با اولاپلکس شماره 2

مکمل مو، بعد از شستن کامل رنگ مو یا دکلره استفاده می‌شود. این محصول کار ناتمام محصول قبلی را تکمیل می‌کند و پیوندهایی که هنوز شکسته یا آسیب‌دیده هستند را ترمیم خواهد کرد. این محلول مانند یک ماسک نرم‌کننده‌ عمیق مو بوده و باید حدود 20 دقیقه روی مو بماند و شسته شود.

پرفکتور آسیب‌های مو با اولاپلکس شماره 3

مکمل پرفکتور مو اولاپلکس، آسیب‌های جزئی روزانه مو را، ترمیم می‌کند. این محلول را قبل از استفاده از شامپوی همیشگی یا اولاپلکس استفاده می‌کنیم. این محلول باید حدود 15 دقیقه روی موها بماند و سپس شسته شود. می‌توانید این کار را یک یا دوبار در هفته انجام دهید.

محصولات اصلی اولاپلکس در سالن‌ها استفاده می‌شوند این سه محصول اصلی شماره 1 تا 3 هستند. استفاده از اولاپلکس شماره 0 نیز انتخابی ست. دیگر محصولات از شماره 4 تا 9، محصولاتی از جمله شامپو، نرم کننده، سرم و روغن مو هستند که برای استفاده در منزل هستند.

شماره 9 سرم مو مغذی و محافظت کنندهشماره 8 ماسک مرطوب کننده عمیق باندشماره 7 روغن باندینگشماره 6 نرم کننده پیوندها (BAND SMOOTHER)شماره 5 نرم‌کننده باند مینتننسشماره 4P شامپو تونینگ و تقویت بلوندشماره 4C شامپو باند مینتننس و براق کنندهشماره 4 شامپوی ترمیم کننده (باند مینتننس)شماره محصول
سرم محافظ بدون نیاز به شستنماسک ترمیم کنندهروغن ترمیم کننده و آرایشیدرمان آرایشی مو بدون نیاز به شستننرم‌کنندهشامپو بنفششامپو براق کنندهشامپوچه محصولی است؟
مراقبت از مو در برابر آلودگی، گرما و آسیب‌های بعدیمرطوب کننده، نرم کننده و حجم دهنده و براق کنندهبراق کننده، تقویت کننده و محافظت در برابر گرما تا دمای بالای 450 درجهرطوبت رسانی، تقویت و کاهش وز مو تا 72 ساعتآبرسانی به مو، ترمیم و تقویت موترمیم، آبرسانی و درخشان کنندگیتمیزی عمیق مو با شستن مواد مضر بدون اینکه باعث خشکی شودتغذیه، تقویت و ترمیمکارکرد آن چیست؟
مقدار کمی از شماره 9 را روی ساقه‌ی موهای مرطوب یا خیس تا انتهای موها بمالید (برای موهای بلندتر و ضخیم‌تر از مقدار بیشتری استفاده کنید)روی ساقه‌ی موهای تمیز و مرطوب بمالید و با انگشتانتان آن را در موها پخش کنیدمقدار کمی روی موهای مرطوب یا خشک بمالید و موها را آرایش کنیدروی ساقه‌ی مو تا انتهای مو بمالید، با شانه داخل مو پخش کنید. برای موهایی که تا شانه‌ها هستند با نصف پمپ شروع کنید. برای موهای بلندتر و پرتر مقدار بیشتری استفاده کنید. برای موهای نازک یا کوتاه‌تر مقدار کمتری استفاده کنید.بعد از شماره 4 مقدار کافی از این محصول را از پوست سر تا نوک موها بمالید. 3 دقیقه بماند و سپس بشویید.روی موهای خیس بمالید. کامل روی مو بمالید و 1-3 دقیقه صبر کنید. سپس بشویید برای تونینگ بیشتر 5 دقیقه صبر کنید.روی موهای خیس بمالید. روی پوست سر بمالید و تا انتهای موها آن را پخش کنید. کامل روی موها بمالید و تا 5 دقیقه صبر کنید. خوب بشویید. برای رطوبت بیشتر بعد از آن از شماره 5 یا شماره 8 استفاده کنید.روی موها بمالید و ماساژ دهید. بشویید و سپس از شماره 5 استفاده کنید.روش استفاده
روزهایی که موهایتان را می‌شویید و روزهای دیگر برای محافظت بیشتر استفاده کنید.برای ترمیم عمیق در منزل، با شماره 0 (درمان مو ترمیم پیوند) + شماره 3 (پرفکتور مو) یکبار در هفته یا طبق نیاز استفاده کنید.می‌توان روزانه روی موهای خیس یا خشک یا قبل از آرایش مو با حرارت، استفاده کرد.م‌توان روزانه روی موهای خیس یا خشک استفاده کرد و موها تا 72 ساعت مرطوب خواهند ماند.فرمولاسیون ویژه استفاده‌ی روزانه یا هربار شستشو.طبق نیاز برای خنثی کردن رنگ زرد ناخواسته استفاده شود.به صورت هفتگی به جای شامپوی معمولی استفاده شود.فرمولاسیون ویژه استفاده‌ی روزانه یا هربار شستشو.زمان استفاده

با توجه به جدول بالا شما می‌توانید هر یک از محصولات زیرمجموعه‌ اولاپلکس را برای خود خریداری نموده و از آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از تمام محصولات اولاپلکس الزامی نیست و تنها مدت زمان ماندگاری اثر آن را افزایش می‌دهد.

مدت زمان ماندگاری پلکس تراپی

مدت زمان ماندگاری پلکس تراپی

این امر به وضعیت موهای شما و میزان آسیب‌دیدگی آن بستگی دارد. طبق گزارشات ماندگاری اولاپلکس برای موهایی که میزان آسیب‌دیدگی آن‌ها متوسط است 4 هفته و برای موهایی که میزان آسیب‌دیدگی آن‌ها خفیف است، بیش از 6 هفته است.

عوارض اولاپلکس تراپی

مباحثاتی درباره‌ ارتباط مشکلات ناباروری و محصولات اولاپلکس، به خاطر وجود ماده‌ای به نام لیلیال در آن وجود دارد. لیلیال معمولاً در مواد آرایشی به عنوان ماده‌ معطر وجود دارد و ماده‌ فعال نیست.

لیلیال یک ماده‌ معطر مصنوعی بوده و ماده‌ شیمیایی به نام بوتیل‌فنیل‌متیل‌پروپیونال برای افزایش رایحه‌ مواد آرایشی و غیر آرایشی استفاده می‌شود. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که ارتباطاتی بین این ترکیب و نازازیی در موش‌های آزمایشگاهی دیده شده است. لیلیال در برخی کشورها ممنوع است.

خلاصه، اولاپلکس باعث ناباروری نمی‌شود. علاوه‌براین، ماده‌ ذکر شده، یعنی لیلیال، دیگر در فرمولاسیون پرفکتور مو شماره 3 استفاده نمی‌شود. احتمال آن بسیار کم است که ماده‌ای در محصولات آرایشی، مخصوصاً محصولاتی که زیاد روی پوست یا مو نمی‌مانند، مثل شامپو سر و شامپو بدن باعث آسیب به بدن شود.

با این حال چون تحقیقات روی زنان باردار کم است، بهتر است که از هر ماده‌ای که گفته می‌شود مضر است، خواه برای انسان یا حیوان، دوری کرد. چنانچه در مورد مواد موجود در محصولات آرایشی که به صورت روتین استفاده می‌کنید نگران هستید، حتماً با متخصص زنان و زایمان یا پزشک عمومی مطرح کنید.

هزینه اولاپلکس تراپی

اولاپلکس تراپی یک فرآیند تقویت و احیای مو است که در اکثر مواقع همراه با رنگ و دکلره مو انجام می‌گیرد. بنابراین اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید، بایستی ابتدا هزینه‌های مرتبط با رنگ و دکلره مو را در نظر بگیرید. علاوه‌براین جنس، حجم و بلندی و میزان آسیب موهایتان بر فرآیند اولاپلکس تراپی و هزینه نهایی آن تاثیر خواهد داشت. در نظر داشته باشید که اعتبار و مهارت آرایشگر شما و همچنین موقعیت مکانی آرایشگاه بر قیمت اولاپلکس تراپی موثر خواهد بود.

تفاوت اولاپلکس تراپی با کراتینه، پروتئینه و بوتاکس مو

تفاوت اولاپلکس تراپی با کراتینه، پروتئینه و بوتاکس مو

تمامی فرآیندهای احیای مو از جمله کراتین، پروتئین تراپی، بوتاکس مو و ریباندینگ محدودیت‌های مشخصی برای موهای رنگ شده دارند و تنها فرایند احیای مخصوص موهای رنگ شده پلکس تراپی است.

هدف اصلی اولاپلکس درمانی تقویت موهای رنگ شده و جلوگیری از آسیب مواد دکلره به موهاست، برخلاف دیگر روش‌ها که هدف اصلی آنها صافی مو است. درصد صافی موهای اولاپلکس شده بسیار کم و ناچیز و در صورت رعایت نکردن نکات لازم این صافی جزئی نیز زود از بین خواهد رفت.

درنتیجه اولاپلکس تراپی تنها می‌تواند از برخی جهات شبیه ویتامینه و پروتئینه مو باشد که بیشتر قصد تقویت موهای آسیب دیده را دارند و محدودیت کمتری برای موهای رنگ شده قائل هستند.

سخن پایانی

اولاپلکس تراپی از موهایی که تحت درمان‌های شیمیایی قرار گرفته‌اند، محافظت کرده و از آسیب‌های بیشتر جلوگیری می‌کند تا موهایی مستحکم و نرم داشته باشید. از این درمان می‌توان برای ترمیم سلامت موهای رنگ‌نشده هم استفاده کرد. این درمان شامل محلول‌های متنوعی است که برای رسیدن به نتیجه‌ مطلوب، باید مرتباً استفاده شوند. محصولات اولاپلکس عاری از هرگونه مواد مضر بوده و روش مصرف آن‌ها ساده است. چنانچه سؤالی درباره‌ این درمان دارید یا می‌خواهید نوبت رزرو کنید، با شماره‌های ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

چقدر طول می‌کشد تا نتایج استفاده از اولاپلکس مشخص شود؟

طبق شواهد باید 3 الی 4 ماه از محصولات اولاپلکس استفاده کنید تا نتایج مشهودی را ببینید. در مواردی که در سالن استفاده شود، خواهید دید که اولاپلکس از آسیب دیدن موهایتان جلوگیری خواهد کرد و نتایج را به محض استفاده خواهید دید.

آیا اولاپلکس تراپی محدودیت سنی خاصی دارد؟

خیر هر فردی که موهای آسیب دیده و شکننده‌ای داشته باشد، می‌تواند برای احیا و تقویت موهای خود از این روش استفاده نماید. همچنین افرادی که موهای سالم و طبیعی دارند نیز می‌توانند برای مراقبت و تقویت بیشتر موهای خود از اولاپلکس درمانی استفاده کنند.

آیا می‌توان اولاپلکس تراپی را در خانه انجام داد؟

همان‌طور که می‌دانید، اولاپلکس تراپی یک فرآیند درمانی است که نیاز به استمرار و مراقبت کامل دارد بنابراین تنها به احیا و تقویت در سالن محدود نمی‌شود و محصولات مکملی دارد که بایستی در منزل نیز استفاده شوند تا نتیجه حداکثری حاصل شود. اولاپلکس یک لاین خانگی و یک لاین سالنی برای محصولات خود دارد که استفاده صحیح و موثر از محصولات سالنی اولاپلکس برای اکثر افراد مبتدی ممکن نیست و نیاز به راهنمایی‌های متخصص دارد. همچنین اولاپلکس لاین مراقبتی گسترده و گران قیمتی دارد که تهیه تمام محصولات آن برای همه مقرون به صرفه نیست. از این رو عموما بخش اصلی احیا در سالن زیبایی انجام می‌شود و برای بخش مراقبتی به عهده شما خواهد بود.

آیا اولاپلکس موها را به صورت دائمی درمان می‌کند؟

خیر. چون مدتی طول می‌کشد تا نتایج اولاپلکس تراپی مشخص شود و تنها چندین هفته ماندگاری دارد، باید این درمان مرتباً انجام شود.

آیا اولاپلکس مضر است؟

فرمولاسیون اولاپلکس برای ترمیم آسیب است و تاکنون عوارض جانبی یا اتفاقات بد گزارش نشده است.

آیا اولاپلکس موها را ضخیم می‌کند؟

ممکن است. چون اولاپلکس پیوندهای شکسته‌ی دی‌سولفید را ترمیم می‌کند، موهایتان سالم‌تر و ضخیم‌تر از قبل خواهند شد.

آیا می‌توان اولاپلکس‌تراپی را چندبار انجام داد؟

بله شما می‌توانید این روش درمانی را بعد از هر بار رنگ کردن موهایتان نیز انجام دهید زیرا اولاپلکس مضرات بسیار کمی دارد.

آیا اولاپلکس بر رنگ مو تاثیر می‌گذارد؟

خیر اولاپلکس باعث درخشش بیشتر رنگ موهایتان می‌شود و تاثیر منفی بر رنگ موهایتان ندارد.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما