ویتامینه مو: مزایا، روش، قیمت و تفاوت ویتامین تراپی با کراتین

ویتامینه مو روشی است که باعث تأمین تمام ویتامین‌های لازم برای رشد و سلامت مو می‌شود. برخی از آن‌ها باعث تجدید، بازسازی و ترمیم موهایتان می‌شوند و برخی دیگر ظاهر مو را بهبود بخشیده و باعث می‌شوند که سالم‌تر به نظر برسد. در نتیجه موهایی درخشان و براق خواهید داشت. احیای مو برخلاف روش‌های صافی مو عوارض و ضرری برای موهایتان ندارد و یک درمان کاملاً مفید و مؤثر است. اگر سؤالی در زمینه‌ ویتامینه‌ مو دارید، لطفاً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای ویتامینه مو

مزایای ویتامینه مو

معمولاً محصولات ویتامینه رشد مو سرشار از ترکیبات دوستدار مو مانند: بیوتین، فولیک اسید، ویتامین D، A، C و E و امگاها هستند که همه‌ این‌ها به کمک یکدیگر و با استفاده‌ مداوم باعث می‌شوند که موها بلندتر، سالم‌تر، درخشان‌تر و قوی‌تر شوند.

ویتامین‌درمانی مو کمک می‌کند تا:

 • موها سریع‌تر رشد کنند.
 • از ریزش مو جلوگیری می‌کند.
 • پیر شدن و فرسوده شدن مو را متوقف می‌کند.
 • فولیکول‌های جدیدی می‌سازد.
 • فولیکول‌های مو موجود را تحریک می‌کند.
 • استرس اکسیداتیو را از بین می‌برد.
 • موها را تقویت می‌کند.
 • موها را درخشان می‌کند.

بنابراین باید هر چند وقت یکبار موها را ویتامینه کنید تا از آسیب‌های بیشتر به موها جلوگیری کنید.

ما از چه ویتامین‌هایی استفاده می‌کنیم؟

ما از چه ویتامین‌هایی استفاده می‌کنیم؟

برای ویتامین تراپی مو، ما از محصولات مختلفی استفاده می‌کنیم. روغن‌های تقویت کننده مو، ویال‌های ویتامینه مو و تقویت کننده‌های پوست و موی سر که همگی از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای روز دنیا تهیه شده و برای شما استفاده می‌گردند. ویال‌های تقویت مو و دیگر محصولات مراقبتی ما شامل انواع ویتامین‌های لازم برای موهای شماست. فرمولاسیون ویژه ما شامل موارد زیر است که هر کدام برای سلامت و تقویت موهای شما ضروری هستند.

خانواده ویتامین‌های B

ویتامین‌های B کمپلکس نقش مهمی در رشد مو دارند و برای متابولیسم بدن و کارکرد سیستم عصبی ضروری هستند. باید بدانید که ویتامین‌های گروه B، مانند ویتامین B7 (بیوتین) و B12 برای تقویت و حالت‌دهی مو ضروری هستند.

می‌توانید از طریق رژیم غذایی متعادل، میزان مورد نیاز روزانه‌ ویتامین‌های B را دریافت کنید. با این حال، اگر کمبود ویتامین B دارید، ممکن است دچار شکنندگی مو و ریزش مو شوید. بهترین راه برای تجدید ویتامین B از دست رفته، ویتامینه کردن مو است که مو و پوست سر را مستقیماً با ویتامین‌های Bکپلکس غنی خواهد کرد.

بیوتین B7

بیوتین که با نام ویتامین B7 نیز شناخته می‌شود، از ویتامین B کمپلکس است که اغلب گفته می‌شود باعث رشد مو می‌گردد؛ در واقع اگر این گفته کمی هم درست باشد ارزش امتحان کردن دارد. بیوتین در ساخت گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن و مواد مغذی را به پوست سر و فولیکول‌های مو می‌رسانند، نقش دارد. همچنین در ساخت کراتینمه ماده‌ اصلی مو است، نیز نقش دارد.

ویتامین D

کمبود ویتامین D می‌تواند باعث ریزش مو شود. ویتامین D در پوست توسط کراتینوسیت‌ها که سلول‌های پوستی هستند که کراتین تولید می‌کنند، متابولیزه می‌شود. وقتی که در بدن مقدار کافی ویتامین D وجود نداشته باشد، کراتینوسیت‌های موجود در فولیکول‌های مو برای تقویت رشد مو دچار مشکل می‌شوند و در نتیجه فرد دچار ریزش مو خواهد شد.

ویتامین C

ویتامین C فقط برای سیستم ایمنی بدن مفید نیست بلکه باعث تقویت مو نیز می‌شود. ویتامین C که یک آنتی‌اکسیدان قوی است، برای رشد و سلامت مو ضروری می‌باشد. ویتامین C باعث افزایش گردش خون در بدن از جمله پوست سر خواهد شد. وقتی که خون بیشتری در پوست سر جریان داشته باشد، فولیکول‌های مو بیشتر تحریک شده و این امر منجر به بهبود رشد مو خواهد شد.

ویتامین E

ویتامین E در تعادل اکسیدان‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها نقش دارد و از آسیب رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کند. ویتامین E از پوست سر محافظت کرده و با کاهش استرس اکسیداتیو و حفظ لایه‌ محافظ لیپیدی، بستری مناسب و قوی برای موهایتان ایجاد می‌کند تا رشد کنند.

ویتامین A

ویتامین A برای رشد سلول‌های شما ضروری است و در نتیجه به رشد مو نیز کمک می‌کند. غدد پوستی شما نیز از ویتامین A برای تولید سبوم استفاده می‌کنند. سبوم (روغن) باعث می‌شود رطوبت پوست سر حفظ شود و موها سالم بمانند.

زینک

زینک نوعی تریس‌مینرال است و بدن به مقدار کمی از آن نیاز دارد. این ماده در بدن کم اما قدرتمند است و نقش‌های زیادی از رشد سلول‌ها گرفته تا تولید DNA دارد. کمبود زینک باعث آسیب مو و ریزش مو می‌شود.

آهن

آهن نقش بسیار مهمی در رشد مو دارد. این ماده باعث افزایش جریان خون شده و کمک می‌کند تا اکسیژن کافی به سلول‌ها برسد؛ بنابراین از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

امگا 3

در یک تحقیقی مشاهده شد که شرکت‌کنندگانی که مکمل امگا 3 و امگا 6 دریافت کرده بودند، موهای ضخیم‌تری نسبت به گروه دیگر داشتند. حدود 90% از شرکت‌کنندگانی که مکمل دریافت کرده بودند گزارش دادند که موهایشان ضخیم‌تر شده و ریزش موی آن‌ها کمتر شده است.

روغن‌های تقویت کننده مو

روغن‌های تقویت کننده مو

ویتامین‌ها و مواد معدنی که در بالا ذکر شد، تنها راه برای بهبود سلامت مو نیستند؛ برخی از روغن‌ها، مانند رزماری و روغن نارگیل نیز می‌توانند به رشد مو کمک کنند. روغن نارگیل تنها موردی است که در صورت استفاده قبل از شستشو و بعد از شستشو باعث کاهش از دست رفتن پروتئین هم در موهای آسیب‌دیده و هم در موهای سالم می‌شود. در نتیجه ما در ویتامین تراپی مو از برخی از روغن‌های ضروری نیز استفاده می‌کنیم تا کدری و آسیب‌های مو را درمان کنیم.

مجموع تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی ذکر شده ویال‌های ویتامینه مو را تشکیل می‌دهند که باعث تقویت و احیای موهای شما خواهد شد.

نحوه ویتامینه کردن مو

نحوه ویتامینه کردن مو

 • ویتامینه مو فرآیندی بسیار ساده است و زمان زیادی از شما نخواهد گرفت اما در عین حال نتیجه‌ای خارق العاده و جذاب به شما ارائه خواهد داد. مراحل ویتامینه مو به شرح زیر است:
 • گام اول: ابتدا موهای شما با شامپوی مناسب مو و پوست سر شما شسته خواهد شد تا آلودگی ها از موهایتان پاک شده و منافذ مو برای جذب مواد مغذی آماده باشد. سپس موهایتان را خشک می‌کنیم اما بخشی از نم و رطوبت آن باقی خواهد ماند تا به جذب بهتر مواد کمک کند.
 • گام دوم: در این مرحله مواد مغذی و فرمولاسیون خاص ما که از ویتامین‌ها و مواد مغذی مو غنی شده است متناسب با موهای شما انتخاب شده و هر بخشی از موهایتان دسته دسته می‌شود تا تمامی قسمت ها به مواد آغشته شود.
 • گام سوم: در این مرحله مواد با دقت به تمامی نقاط سر شما آغشته شده و به آرامی ماساژ داده می‌شود. در این مرحله مواد بایستی 30 تا 60 دقیقه بر روی موهایتان بماند.

توجه داشته باشید که از هیچگونه ماده شیمیایی مضر که باعث خارش پوست سر و یا ریزش مو می‌شوند در محلول های ما استفاده نمی‌شود، لذا برخلاف مواد کراتینه مو، اصابت مواد ویتامینه مو مشکلی برای پوست سر شما ایجاد نمی‌کند.

 • گام چهارم: بعد از طی شدن زمان مناسب موهایتان به خوبی شسته خواهد تا مواد از روی آنها پاک شوند. در صورت خواست شما می‌توانیم برای بهتر دیده شدن نتیجه کار برایتان براشینگ نیز انجام دهیم.

ویتامین درمانی مو مراحل ساده‌ای دارد و مواد آن عمدتا کم ضرر و بی‌ضرر هستند و برخلاف مواد شیمیایی کراتینه مو و ریباندینگ، بو و بخاطر خطرناک از آنها متصاعد نمی‌شود. چنانچه می‌خواهید پس از انجام ویتامینه مو، اتوکشی انجام دهید این مورد را با ما درمیان بگذارید.

ماندگاری ویتامینه مو

ماندگاری ویتامینه مو

ویتامین تراپی مو یک درمان برای تقویت و احیای مو است و برخلاف روش‌های درمان عمقی مو همچون کراتین درمانی، پروتئین تراپی و بوتاکس مو اثر ماندگار طولانی مدت ندارد. از این رو بسته به جنس و حجم موهای شما ماندگاری تاثیرات ویتامینه مو بین 1 تا حداکثر 2 ماه است.

معایب و کاستی‌های ویتامینه مو

معایب و کاستی‌های ویتامینه مو

با وجود تمام مزایای ویتامینه مو، این روش کاستی‌هایی نیز دارد. ویتامینه مو باعث تقویت دائم مو نمی‌شود و برای سالم ماندن موهایتان بایستی این فرآیند را مرتبا تکرار کنید که ممکن است برای برخی پر هزینه و پر زحمت به نظر بیایید.

ویتامینه مو باعث قطع ریزش مو نیز نمی‌شود؛ بنابراین اگر مشکلات خاصی مثل ریزش مو، خارش سر و یا شوره سر دارید، ویتامینه مو درمان قطعی آنها نیست و می‌توانید برای درمان خارش و شوره از روش درمانی اسکراب سر استفاده نمایید.

هزینه ویتامینه مو

هزینه ویتامینه مو به عوامل متعددی بستگی دارد. حجم، بلندی و جنس موهای شما از جمله عوامل موثر بر قیمت نهایی ویتامین تراپی مو است. از این‌رو هرچه موهای بلندتری داشته باشید، مواد بیشتری برای موهایتان استفاده می‌شود و هزینه بیشتری دریافت خواهد شد. در نظر داشته باشید که نوع مواد و ماسک موی انتخابی شما نیز می‌تواند بر قیمت نهایی ویتامینه مو موثر باشد.

همچنین محل و اعتبار آرایشگر، مهارت و روش کار آرایشگر شما نیز بر هزینه نهایی موثر است اما همواره به خاطر داشته باشید که گول افراد سودجو را نخورید که قصد دارند با تخفیف‌های ویژه و استفاده از مواد تقلبی مشتریان را جذب کنند. استفاده از مواد غیر استاندارد ممکن است عواقب ناگواری برای پوست و موی شما داشته باشند و باعث حساسیت شود.

تفاوت ویتامینه مو با کراتینه مو، پروتئین تراپی مو، بوتاکس مو و ریباندینگ

تفاوت ویتامینه مو با کراتینه مو، پروتئین تراپی مو، بوتاکس مو و ریباندینگ

تمامی روش‌های ذکر شده عضوی از زیرمجموعه‌ بزرگ و گسترده روش‌های احیای مو هستند اما تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند.

در جدول زیر مشخصه‌های هر یک از روش‌های احیای مو را بررسی کرده‌ایم.

روشریباندینگکراتینه موبوتاکس موپروتئین تراپیویتامینه مو
مشخصه
ماندگاریدائمدائم6 ماه6 هفته1 تا 2 ماه
صافیداردداردداردبا اتوکشی داردندارد
تقویت موندارددارددارددارددارد
قیمتبالابالامتوسطمتوسطنسبتا ارزان
جلوگیری از موخورهنمی‌کندمی‌کند (اگر اتوکشی کراتین به مو آسیب نرساند)می‌کندمی‌کندمی‌کند

سخن پایانی

ویتامینه مو یک روش بسیار کم ضرر برای درمان خشکی، وز و شکنندگی موهای شماست. اگرچه ماندگاری آن همانند روش‌های دیگر کراتین و ریباندینگ نیست، اما سلامتی و درخشندگی موهای شما را تضمین خواهد کرد. در سالن زیبایی شاپرک، ما تمامی خدمات تقویت و احیای مو را به شما عزیزان ارائه می‌کنیم، اگرچه در مورد خدمات مورد نظر خود دچار تردید هستید می‌توانید با ما تماس بگیرید تا روش مناسب احیای موی خود را انتخاب نمایید. ویتامینه مو یک روش بسیار موثر و کم ضرر است که برای اکثر سنین نیز مناسب است. برای رزرو نوبت خود حتما با ما در تماس باشید.

سؤالات متداول

سن مناسب ویتامینه چقدر است؟

ویتامینه مو یکی از کم خطرترین روش‌های احیا و تقویت مو است که تقریبا برای هر رده سنی قابل اجراست. پس اگر احساس می‌کنید که موهایتان شکننده و ضعیف شده است، می‌توانید ویتامین درمانی را انجام دهید.

بعد از ویتامینه مو چه مراقبت‌هایی لازم است؟

ویتامینه مو یک روش صافی دائم نیست و صرفا برای تقویت مو به کار می‌رود؛ اما برای حفظ نتایج ویتامینه مو می‌توانید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. از اتو مو و سشوار زیاد استفاده نکنید و از ماسک‌های تقویت کننده مو استفاده نمایید.

 آیا ویتامینه مو بعد از دکلره امکان پذیر است؟

بله ویتامینه مو یک روش بسیار کم خطر است و عمدتا از مواد شیمیایی مضر در آن استفاده نمی‌شود. لذا انتخاب این روش بعد از دکلره مو می‌تواند باعث تقویت بیشتر موهای شما گردد.

آیا قرص‌های مکمل مو، ویتامین‌های لازم را به موها می‌رسانند؟

در سال های اخیر، مصرف مکمل های مختلف بسیار متداول شده است اما بسیاری از این مکمل ها تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را ندارند و استاندارد نیستند. از این‌رو برای مصرف این مکمل ها بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا ویتامینه مو صافی مو را نیز به همراه دارد؟

هدف اصلی ویتامین درمانی مو تقویت و  از بین بردن خشکی و وزی مو است. ممکن است که با برطرف کردن مشکلات مختلف مو درصدی صافی نیز برای موها به ارمغان آید؛ اما به طور کلی هدف اصلی ویتامینه مو صافی مو نیست.

آیا ویتامینه مو برای موهای چرب و خشک و معمولی متفاوت است؟

بله هر جنس مو، مواد مخصوص به خود را دارد به طور مثال برای موهای چرب نمی‌توان از روغن زیتون و یا نارگیل استفاده نمود و بهتر است از فرآورده‌هایی همچون روغن درخت چای استفاده شود که چربی سر را کاهش میدهد.

آیا می‌توان ویتامینه مو را با مواد طبیعی و در خانه انجام داد؟

ممکن است بتوانید موهای وز و آسیب دیده خود را در منزل تا حدودی احیا نمایید؛ اما بایستی به خاطر داشته باشید که مراقبت از موهای آسیب دیده کاری تخصصی است که نیاز به مهارت متخصص دارد تا از مواد مغذی درست برای موهای شما بهره گرفته شود. لذا بهتر است که برای دست یافتن به نتیجه لازم و مطمئن این کار را در سالن آرایشی انجام دهید.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما