احیای مو: بررسی فواید و انواع روش‌های احیای مو

احیای مو مجموعه‌ای از فرآیندهای درمانی مختلف است که برای موهای آسیب دیده انجام می‌شود. اگر موهایتان با دکلره آسیب دیده و یا خشک و شکننده است می‌توانید از روش‌های مختلف احیای مو استفاده نمایید. همچنین افرادی که موهای سالمی دارند نیز می‌توانند از این روش‌ها برای مراقبت از موهایشان استفاده نمایند.

ما در سالن زیبایی شاپرک می‌توانیم نیاز شخصی موهای شما را با دقت بررسی کنیم و مناسب ترین خدمات را به شما پیشنهاد دهیم. اگر می‌خواهید درباره درمان‌های زیبایی بیشتر بدانید و از روش‌های احیا مو را استفاده کنید به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را بخوانید.

احیای مو چیست؟

احیای مو چیست

احیا مو به طور کلی به هر روشی برای کنترل مشکلات شایع مرتبط با مو مانند ریزش مو، خشکی، شوره سر، موهای وز، نازک شدن موها و غیره اشاره دارد. روش احیا مو به مشکل شما بستگی دارد. این مشکلات می‌تواند به دلایل مختلفی مانند سبک زندگی، عادات غذایی، محصولاتی که برای موهایتان استفاده می‌کنید و جنس موهای شما بستگی داشته باشد.

برخی روش‌ها باعث افزایش رطوبت موها می‌شوند، در حالی که برخی دیگر باعث از بین رفتن چربی اضافی می‌شوند. برخی روش‌ها را می‌توان برای درمان شوره سر به کار برد در حالی که برخی دیگر به رشد سریع تر موها کمک می‌کنند.

برای بررسی انواع روش‌های احیای مو و یافتن روش مناسب برای نوع موهای خود ادامه مطلب را بخوانید.

فواید درمان‌های احیای مو

درمان های احیای مو

احیای مو مانند غذا برای مو است، به سلامت و هیدراته ماندن مو کمک می‌کند و ظاهر بسیار خوبی به آنها می‌دهد. اگر مرتباً برای فر کردن یا صاف کردن موها از اتوی مو استفاده می‌کنید حتماً باید برای احیای موهایتان به آرایشگر مراجعه کنید.

پیشگیری از آسیب

یکی از بهترین مزایای احیای مو این است که از آسیب به موهای شما جلوگیری می‌کند. این درمان به مو و پوست سر شما نفوذ می‌کند و با تأمین رطوبت باعث سلامت موهای شما می‌شود. احیای مو همچنین ریزش مو و موخوره را کاهش می‌دهد.

افزایش رطوبت مو

یکی دیگر از مزایای بسیار خوب احیای مو رطوبت رسانی به مو است. موها هم مانند پوست برای سالم ماندن به رطوبت نیاز دارند. کمبود رطوبت باعث ایجاد شوره سر و شکستگی مو می‌شود. موها برای جلوگیری از آسیب نیاز به رطوبت دارند.

افزایش الاستیسیته

آیا متوجه شده‌اید که ریزش و شکستگی موهایتان افزایش یافته است؟ ممکن است به این دلیل باشد که موهای شما حالت ارتجاعی خود را از داده و شکننده شده است. اگر موهای شما درمان و پروتئین لازم را دریافت نکنند ضعیف شده و به راحتی می‌شکنند. احیای مو باعث افزایش خاصیت ارتجاعی و همچنین کاهش شکستگی مو می‌شود.

افزایش درخشندگی مو

همه خانم‌ها دوست دارند موهای درخشانی داشته باشند. اگر موهای شما درخشندگی خود را از دست داده ممکن است زمان آن رسیده باشد که آنها را احیا کنید. احیای مو می‌تواند به شما کمک کند تا درخشندگی طولانی مدت موهای خود را بازگردانید و موهای شما دوباره صاف و درخشان شوند.

روش‌های احیای مو

احیای مو روش‌های متعددی دارد که آرایشگر شما با توجه به میزان آسیب، جنس مو و درصد صافی مورد نیاز شما بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

کراتین مو

کراتین مو

اکثر خانم‌ها وز شدن موها را تجربه می‌کنند. کراتینه مو یکی از روش‌های درمان وزی مو است. بیشتر از ده سال است که این روش برای صاف کردن موها استفاده می‌شود. کراتینه تا هفته‌ها باعث نرمی موهای شما می‌شود و موهای وز را به موهای صاف و ابریشمی تبدیل می‌کند. با این وجود نتیجه این روش فقط تا زمانی که موها مجدداً رشد کنند باقی می‌ماند. بنابراین باید درمان را تکرار کنید.

کراتینه مو با استفاده اتوهای صاف و سایر محصولات حالت دهنده انجام می‌شود. دو روش متفاوت برای کراتینه مو وجود دارد. درمان کراتینه برای صاف کردن موها تا شش ماه به موهای شما حالتی درخشان و ابریشمی می‌بخشد. کراتینه برزیلی حاوی محلولی است که ساقه‌ی موها را صاف می‌کند و حالت فر موها را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کند (تقریباً به عنوان یک روش دائمی شناخته می‌شود).

بوتاکس مو

بوتاکس مو

بوتاکس مو باعث صاف شدن، آبرسانی و تقویت موها می‌شود به خصوص بعد از درمان حراراتی یا رنگ مو. پس چرا به این روش بوتاکس می‌گویند؟ چون این روش حالت دهنده می‌تواند موهای شما را تا حدودی صاف تر و نرم تر کند و شبیه به اثرات نرم کننده تزریق بوتاکس برای خطوط ریز صورت عمل می‌کند.

بوتاکس مو یک فرمول خاص با لیستی از مواد تشکیل دهنده نیست و نتایج درمان کاملاً به آرایشگر شما بستگی دارد. بوتاکس مو بسیار شبیه به کراتینه است با این تفاوت که ماندگاری بوتاکس کمتر است یعنی حدوداً 4 ماه.

پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مو با افزودن مستقیم پروتئین هیدرولیز شده به فولیکول و سفت تر کردن لایه کوتیکول باعث قوی تر، انعطاف پذیر تر و محکم تر شدن موها می‌شود. هر شکاف یا سوراخی که در کوتیکول مو وجود داشته باشد پر می‌شود و احتمال آسیب در آینده کاهش می‌یابد. پروتئین تراپی یک درمان نسبتاً خفیف است و می‌تواند تا 6 هفته باقی بماند.

ویتامینه مو

ویتامینه مو

ویتامینه مو یک روش بسیار کم ضرر و ساده برای درمان موهای آسیب دیده است. در این روش از ترکیب حاوی ویتامین‌های خانواده ب، سی، ای، آ و دی و انواع روغن‌های مختلف برای درمان موها استفاده می‌شود تا رطوبت رسانی به موها صورت گیرد. این روش ماندگاری زیادی ندارد و نهایتاً یک تا دو ماه ممکن است دوام داشته باشد.

اولاپلکس تراپی: روشی مخصوص احیای موهای رنگ شده

اولاپلکس تراپی

اولاپلکس یک روش تکثیر پیوستگی است که به قوی نگه داشتن مو کمک می‌کند. می‌توان آن را با محصول هایلایت ترکیب کرد تا آسیب کمتری به مو وارد شود یا به تنهایی به عنوان یک درمان احیا کننده استفاده شود. اثر اولاپلکس تراپی می‌تواند چند هفته ماندگار باشد. با این حال شما می‌توانید از محصولات مراقبتی مو در خانه برای حفظ اثرات آن استفاده کنید.

اولاپلکس تراپی برای انواع مو موثر است و از مزایای آن می‌توان به بهبود استحکام مو، ترمیم در اثر سفید شدن یا رنگ کردن، کاهش شکستگی و تحریک رشد مو اشاره کرد. از این محصول می‌توان بعد از دکلره مو برای ترمیم آسیب مو هم استفاده کرد.

پکیج های احیای مو و مراحل تقویت و احیای مو

پکیج های احیای مو و مراحل تقویت و احیای مو

در سالن زیبایی شاپرک خدمات احیای مو با بهترین مواد و توسط پرسنل آموزش دیده و مجرب انجام می‌شود. شما همچنین می‌توانید از پکیج‌های احیای مو شاپرک استفاده کنید که در آن صورت هزینه نهایی خدمات به صرفه‌تر خواهد بود.

در روش‌های تقویت مو عمدتاً مراحل به شرح زیر است:

 • شستشوی مو و تمیز کردن آن
 • تقسیم بندی موها و آغشته کردن آن به مواد مورد نظر
 • صبر کردن برای اثر نمودن مواد بسته به زمان مورد نظر آن
 • اتوکشی و سشوار کشیدن موها برای تثبیت مواد احیای مو

این مراحل به طور کلی در اغلب روش‌های احیای مو انجام می‌گردد، اما ممکن است در برخی با هم اندکی متفاوت باشند.

برای جذب بهتر مواد و نتیجه گیری بیشتر همچنین می‌توانید از خدمات اسکراب کف سر و موخوره گیری نیز پیش از فرایند احیای مو استفاده کنید.

مراقبت‌های بعد از احیای مو

مراقبت از مو فقط شامل شستن موها با شامپو و حالت دادن به مو نیست. با این حال حتماً از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید. شما باید از موها در برابر آسیب‌های محیطی محافظت کنید تا همیشه بهترین حالت را داشته باشند. برای جلوگیری از ابتلا به شپش از موهای خود در برابر آلودگی محافظت کنید. وقتی وارد یک محیط آلوده یا پر از گرد و خاک می‌شوید موهای خود را با یک روسری بپوشانید. برای جلوگیری از آسیب کلر قبل از شنا موهای خود را چرب کنید تا یک لایه محافظ روی آنها قرار داشته باشد. بهتر است تا مدتی بعد از بوتاکس یا کراتینه از رنگ کردن موها خودداری کنید، چون مواد شیمیایی موجود در رنگ می‌تواند پیوندهای مو را بشکند. هنگام رنگ کردن موها حتماً اولاپلکس تراپی انجام دهید.

هزینه روش‌های احیای مو

در اینجا ما روش‌های متفاوت احیای مو را بررسی کرده‌ایم که هرکدام مزایا و مراحل خاص خود را دارند از این رو هزینه و قیمت هرکدام نیز متفاوت است. نقطه اشتراک تمام روش‌های احیای مو این است که بلندی، حجم و جنس موهای شما در قیمت نهایی تمامی این روش‌ها تاثیر گذار است. علاوه بر این موارد مهارت و اعتبار آرایشگر و موقعیت مکانی آرایشگاه نیز بر هزینه نهایی احیای مو شما موثر است.

نتیجه گیری

تمامی روش‌های احیای ذکر شده از جمله کراتین، بوتاکس، پروتئین تراپی و ویتامینه مو در پکیج‌هایی به همراه اسکراب سر و موخوره‌گیری برای شما در نظر گرفته شده‌اند تا سلامت موهایتان را تضمین نمایند. برای مطرح کردن سوالات خود یا هرگونه تنظیم وقت می‌توانید با شماره‌های ما در تماس باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ریباندینگ مو نوعی احیای مو محسوب می‌شود؟

ریباندینگ مو روشی ست که از مواد شیمیایی و درجه حرارت بالای اتو برای تغییر جنس و ساختار مو استفاده می‌شود. لذا در این روش موی شما دیگر زنده نیست و این روش مطلقاً برای صافی دائم مو است. از این رو ریباندینگ یک روش احیای مو محسوب نمی‌شود.

آیا احیای مو بدون اتوکشی نیز امکان پذیر است؟

بله. پروتئین تراپی و ویتامینه مو روش های هستند که می‌توان آنها را بدون اتوکشی نیز انجام داد. لازم به ذکر است که کراتینه و بوتاکس مو نیز روش‌هایی هستند که بدون اتوکشی قابلیت انجام دارند، تنها میزان و درصد صافی آنها کاهش می‌یابد.

احیای موهای کم پشت چگونه است؟

روش‌ها و مراحل احیای موهای کم پشت، تفاوتی با موهای پرپشت ندارد. اگر قصد دارید که از ریزش موهایتان جلوگیری کنید و یا با احیای موهایتان باعث تحریک رشد دوباره موهایتان شوید می‌توانید از اسکراب سر و ویتامینه درمانی یا پروتئین تراپی به طور همزمان استفاده کنید. البته که این روش‌ها درمان ریزش موی شما نیستند، اما ممکن است برای مدتی آن را برطرف کنند.

کدام یک از روش‌های احیای مو برای دوران بارداری مناسب است؟

بایستی در نظر بگیرید که برخی از مواد شیمیایی کراتین یا بوتاکس مو در اثر برخورد با اتوی داغ، بخارهای سمی و آسیب زای فرمالدهید آزاد می‌کنند. لذا تنفس چنین بخارهای آسیب زایی توسط مادر ممکن است برای فرزند او مضر باشد. همچنین مواد شیمیایی استفاده شده ممکن است از طریق منافذ پوست سر وارد جریان خون مادر شوند. البته لازم به ذکر است همچنان تحقیقات قابل اعتمادی پیرامون آسیب‌های روش‌های احیای مو انجام نشده است، لذا توصیه ما این است که تا حد امکان از این روش‌ها خودداری کنید و یا از روش‌های کم ضررتری همچون ویتامینه و پروتئینه مو استفاده کنید.

آیا احیای مو عوارض خاصی دارد؟

به طور کلی اگر به مواد مخصوص روش انتخابی خود حساسیت و آلرژی نداشته باشید، این روش‌ها عموماً بی‌خطر و بسیار آسان هستند. برای جلوگیری از هرگونه حساسیت احتمالی می‎توانید از روش‌های کم خطرتر مثل ویتامینه مو استفاده نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از مواد درجه یک و با کیفیت و همچنین مهارت آرایشگر مانع از بروز عوارض و آسیب‌های خطرناک خواهد شد.

احیای موی فر و مجعد چه تفاوتی با بقیه حالت‌های مو دارد؟

هر چه میزان فِری موها بیشتر باشد زمان و مواد بیشتری برای احیای مو لازم است، زیرا موهای فر به طور ذاتی کراتین کمتر و پتانسیل بیشتری برای وز شدن دارند. از این رو زمان و مواد بیشتری برای احیا و صاف کردن این مدل موها لازم است.

احیای مو با مواد طبیعی و خانگی چگونه است؟

استفاده از این مواد طبیعی ممکن است بر احیای موهای شما مؤثر باشد:

 • تخم مرغ
 • مایونز
 • روغن آرگان
 • روغن آووکادو
 • عسل
 • موز
 • چای
 • آب برنج

البته بایستی در نظر داشته باشید که این روش‌ها هرگز قابل مقایسه با روش‌های سالنی نیستند و به اندازه آن‌ها اثرگذار نیستند.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما