قیمت کراتین مو و عوامل موثر بر آن در سال 1401

قیمت کراتین مو اغلب اولین دغدغه و پرسش افرادی است که قصد کراتین کردن موهایشان را دارند. کراتینه مو و هزینه‌های وابسته به آن به عوامل متعددی بستگی دارند، که البته مدیریت برخی از این عوامل به عهده شماست. تفاوت اصلی قیمت کراتین مو به دلیل جنس و بلندی موهای شما و همچنین نوع مواد مصرفی است. در این مقاله ما تمامی عوامل موثر بر قیمت کراتین مو را بررسی خواهیم کرد و در پایان بهترین راه حل را به شما ارائه خواهیم کرد. لازم به ذکر است که قیمت‌های ارزان و تخفیف‌های تعجب آور برخی سالن‌های زیبایی اغلب حاکی از کیفیت پایین مواد استفاده شده و یا مهارت اندک کسانی است که این خدمات را ارائه می‌دهند، از این رو به خاطر داشته باشید که همواره ارزان‌تر بودن بهترین گزینه برای شما نیست و سلامت موی شما برای ما اولویت اول است و در تلاشیم تا با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد کراتینه مو، بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آوریم.

عوامل موثر بر هزینه کراتین مو

عوامل موثر بر هزینه کراتین مو

تفاوت قیمت کراتینه مو به علت نوع خدماتی است که در سالن‌های زیبایی ارائه می‌شوند. نوع درمان مناسب برای موی شما (موهای خشک، موهای فرفری، موهای موج دارد، موهای وز، موهای آسیب دیده و غیره) با توجه به محصولات مورد استفاده و تکنیک آرایشگر تفاوت دارد. نتایج کراتینه مو می‌تواند 4 تا 6 ماه دوام داشته باشد.

بلندی، حجم و جنس مو و تاثیر آن بر قیمت نهایی کراتین مو

حجم و جنس مو و تاثیر آن بر قیمت نهایی کراتین مو

بلندی موهای شما می‌تواند تعیین کننده هزینه کراتینه آن باشد. هرچه موهای شما بلندتر باشند ممکن است آرایشگر برای صاف و درخشان کردن آن‌ها نیاز به استفاده از محصول بیشتری داشته باشد. اگر موهای شما بلند است ممکن است حالت دادن به آنها 10 تا 20 دقیقه بیشتر طول بکشد.

اگر قصد دارید موهای خود را کوتاه کنید به شما توصیه می‌کنیم قبل از کراتینه این کار را انجام دهید.

اگر موهای حجیم و پرپشتی دارید نیز بایستی هزینه‌ی بیشتری بپردازید، زیرا مواد بیشتر برای موهایتان استفاده خواهد شد و زمان بیشتری برای استایل کردن آن لازم است. به علاوه جنس موها نیز بر هزینه نهایی موثر خواهد بود، زیرا که موهای وز و فر نیاز به مواد قوی تر و بیشتری دارند تا موهای مجعد.

برای اطلاع از قیمت حدودی کراتین می‌توانید از موهایتان برایمان عکس بفرستید تا ما حدود هزینه‌های کراتین موهایتان را برآورده نموده و به شما اطلاع دهیم.

مواد مورد استفاده برای کراتین کردن مو

مواد مورد استفاده برای کراتین کردن مو

نوع محصولات استفاده شده توسط آرایشگر هم بر هزینه کراتینه موهای شما تاثیر می‌گذارد.

نوع محصول مورد استفاده معمولاً با توجه به نوع خاص درمان تعیین می‌شود. به عنوان مثال اگر شما کراتینه موی برزیلی انجام دهید محصولات کراتینه حاوی معدنی فعالی مانند متیلن گلیکول هستند که موهای شما را صاف می‌کنند. برای احیای موها با کراتینه، محصولات کراتینه حاوی نرم کننده عمیق هستند که به پر کردن جای هر تار موی از دست رفته به دلیل ریزش مو کمک می‌کند.

کراتینه برزیلی معمولاً پرهزینه تر از کراتینه احیا است، چون از محصولات حرفه‌ای تری استفاده می‌شود و تأثیر صاف کنندگی بیشتری دارد.

مراقبت باشید، چون برخی از آریشگاه‌ها از محصولات تقلبی استفاده می‌کنند و قیمت محصولات واقعی را از شما دریافت می‌کنند. بنابراین همیشه به یک آرایشگر قابل اعتماد مراجعه کنید. ما مفتخریم که به اطلاع شما برسانیم که از برندهای کراتینه مرغوب و با کیفیت مناسب برای انواع مو استفاده می‌کنیم که هیچ اثر مخربی نخواهد داشت.

مهارت آرایشگر و اتوکشی و تاثیر آن بر قیمت کراتینه مو

مهارت آرایشگر و اتوکشی و تاثیر آن بر قیمت کراتینه مو

تجربه و سطح تخصص آرایشگر هم بر هزینه کراتینه موهای شما تأثیرگذار است. بدون شک اگر آرایشگر شما در کار خود مهارت بالایی داشته باشد خدمات پیشرفته‌ای را به شما ارائه خواهد داد و شما از مزیت کراتینه مو نتایج بسیار بهتری دریافت خواهید کرد.

مهارت و تجربه آرایشگرهای خوب تضمینی برای نتیجه عالی و کیفیت مطلوب کار ماست، از این رو این تجربه و دقت بر هزینه نهایی موثر است. نتیجه کراتین مویی که زیر نظر افراد ماهر و با کیفیت ترین مواد انجام شده باشد بی نقص خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل موثر اتوکشی و سشوار کشیدن موها بعد از کراتین است. افرادی که کراتین را برای احیا انتخاب کرده‌اند ممکن است که درخواست براشینگ برای کراتینه موهای خود داشته باشند، در نظر داشته باشید که هزینه براشینگ از اتوکشی پایین تر است. اتوکشی بعد از کراتین مو، اتوکشی ساده و متداول نیست و تکنیک و زاویه‌ی خاص دارد تا بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد، از این رو تنها یک آرایشگر ماهر و با تجربه می‌تواند بهترین حالت و روش اتوکشی را برای شما اجرا نماید.

موقعیت مکانی، شهرت و اعتبار سالن زیبایی

اعتبار سالن زیبایی

موقعیت مکانی سالن می‌تواند بر میزان هزینه کراتینه مو تاثیرگذار باشد. اگر در شهری هستید که تقاضا برای کراتینه مو زیاد است هزینه این درمان نسبت به شهرهای دیگر که تقاضای چندان زیادی ندارد بیشتر خواهد بود.

شهرت سالن زیبایی و اعتبار آن نیز می‌تواند بر هزینه نهایی کراتین موهای شما نیز موثر باشد. از این رو قبل از مراجعه بهتر است از قیمت‌های آن مطلع شوید و نمونه های قبلی کارهای آنها را بررسی نمایید.

هزینه‌های جانبی و اضافی کراتین مو

هزینه های جانبی و اضافی کراتین مو

برخی عوامل دیگر نیز بر هزینه کراتین موی شما تاثیر گذار هستند، مثل شامپو، نرم کننده و ماسک‌های بعد از کراتین و به طور کلی تمامی لوازم مراقبتی مو که به طور ویژه بعد از کراتین استفاده خواهند شد. بنابراین اگر قصد کراتین کردن موهایتان را دارید بایستی هزینه مواد مراقبتی بعد از کراتین را نیز به لیست خود اضافه کنید.

قیمت کراتین مو

بنابر آنچه گفته شد، هزینه کراتین مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان مبلغ ثابتی برای آن در نظر گرفت. برای اطلاع از مبلغ دقیق آن می‌توانید برای مشاوره با سالن شاپرک تماس بگیرید.

علاوه بر خدمات کراتین، سالن شاپرک خدمات احیای مو را به صورت پکیج نیز ارائه می‌کند که در نهایت هزینه این پکیج‌ها به صرفه‌تر از هزینه‌ی این خدمات به صورت تکی خواهد بود.

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن مزایای ماندگار کراتینه مو، احتمالاً هزینه‌ها برای شما قابل توجیه باشد. طول و بافت موی شما می‌تواند حجم مواد و زمان مورد نیاز برای رسیدن به ظاهر دلخواه شما را افزایش دهد، در نتیجه هزینه کلی شما هم افزایش می‌یابد. عوامل دیگر مانند نوع محصول کراتینه و مهارت آرایشگر و موقعیت مکانی سالن هم بر هزینه نهایی تاثیر گذارند، بنابراین حتماً این عوامل را در جلسه مشاوره با ما بررسی کنید. ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما درباره کراتینه مو هستیم.

سوالات پرتکرار

کدام روش‌های صاف کننده مو هزینه بیشتری دارند؟

کراتین نسبت به سایر درمان‌های صاف کننده هزینه بیشتری دارد. تخمین تفاوت هزینه ممکن است دشوار باشد، چون هزینه‌های درمان کراتینه بر اساس چندین عامل مختلف بررسی می‌شوند.

آیا بین درمان کراتینه در خانه و سالن تفاوت هزینه وجود دارد؟

بله، تفاوت هزینه وجود دارد؛ اما باید دقت کنید که تفاوت کیفیت هم وجود دارد. با توجه به این که شما مهارت مناسبی برای انجام این کار ندارید به نتایج مطلوب نخواهید رسید. علاوه بر این محصولاتی که برای کراتینه خانگی استفاده می‌شوند به اندازه محصولات کراتینه سالنی قوی نیستند.

آیا محصولات مختلف می‌توانند هزینه کراتینه را افزایش دهند؟

بله این مسئله بر هزینه نهایی تاثیر دارد. اگر می‌خواهید برند خاصی از محصولات کراتینه برای موهایتان استفاده شود یا به هر محصول دیگری برای مو نیاز دارید باید از قبل به ما اطلاع دهید.

آیا هزینه کراتینه از ریباندینگ بیشتر است؟

معمولاً هزینه ریباندینگ از کراتینه بیشتر است.

آیا در صورت خرید محصول کراتینه می‌توانم هزینه‌های احیای مو را کاهش دهم؟

خیر. با توجه به اینکه ما محصولات خود را به صورت عمده می‌خریم قیمت مناسب تری دارند. ما در واقع همان محصولات را با قیمت ارزان تر خریداری می‌کنیم تا برای شما هزینه کمتری داشته باشد.

آیا هزینه کراتینه کمتر از ویتامین درمانی مو است؟

خیر. در ویتامین درمانی مو از سشوار یا اتو استفاده نمی‌شود، در نتیجه هزینه نهایی کاهش می‌یابد و البته محصولات ویتامین درمانی هزینه کمتری دارند. بنابراین اگر به دنبال روش ارزان تری برای احیای مو هستید ویتامین درمانی می‌تواند برای شما مفید باشد.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما