هایلایت مو: بررسی روش‌ها و تکنیک‌های هایلایت مو + قیمت

هایلایت مو می‌تواند باعث مشخص‌تر شدن رنگ چشم‌ها، برجسته‌تر شدن گونه‌ها و حتی لاغرتر نشان داده شدن صورت شود. این کار باعث می‌شود که مدل موی شما نمایان‌تر شود، حجم ایجاد شود و موها پرتر نشان داده شوند. این کار تحول بزرگی در عرصه‌ی رنگ مو ایجاد کرد و برخلاف آنچه شنیده‌اید برای همه‌ی رنگ‌ها می‌توان این کار را انجام داد.

دو مورد از رایج‌ترین تکنیک‌های هایلایت مو، هایلایت با فویل و هایلایت با کلاه می‌باشد. هر آرایشگر بسته به نتیجه‌ی مدنظر و ترجیحات شخصی خود یکی از این روش‌ها را انتخاب خواهد کرد. در این مقاله ما تمام روش‌های هایلایت مو را بررسی کرده‌ایم.

هایلایت مو چیست؟

هایلایت مو چیست

در هایلایت تکه‌هایی از موهای شما روشن‌تر از رنگ موی اصلی شما خواهد بود. اگر رنگ موهای شما قهوه‌ای است، می‌توانید با قهوه‌ای روشن‌تر هایلایت ایجاد کنید؛ یا حتی موهای قهوه‌ای با هایلایت بلوند داشته باشید. برای موهای بلوند باید با بلوند روشن‌تر موها را هایلایت کرد.

از فویل برای جدا کردن قسمت‌هایی از موها در شکل‌ها و مدل‌های مختلف استفاده می‌شود و می‌توان به کمک آن تضادی در رنگ مو ایجاد کرد که خیلی واضح یا خیلی نامحسوس باشد.

تکنیک‌های مختلف هایلایت

استفاده از فویل و کلاه دو روش اصلی هایلایت مو هستند. کارکرد آن‌ها مشابه هم بوده و باعث جداسازی قسمت‌هایی از مو برای رنگ کردن می‌شوند، اما در هریک از این روش‌ها این کار به شکل مختلفی انجام می‌شود.

تکنیک هایلایت مو با فویل

هایلایت مو با فویل

در تکنیک هایلایت مو با فویل، آرایشگر قسمت‌هایی از مو را در بخش‌های مختلف سر انتخاب می‌کند و هر دسته از موها را روی یک تکه فویل قرار می‌دهد. سپس هایلایت یا رنگ مورد نظر با کمک فرچه روی این موها زده می‌شود و سپس فویل بسته می‌شود تا بقیه‌ی موها که خارج از فویل هستند رنگ نگیرند.

فویل گزینه‌ی بسیار خوبی است؛ چون می‌توان مو را دقیق هایلایت کرد و ریشه‌ی مو و پوست سر هم رنگ خواهند گرفت. تکنیک فویل فشار کمتری به مو وارد می‌کند و ناراحتی برای پوست سر و پیشانی نیز ایجاد نمی‌کند.

تکنیک هایلایت با کلاه مش

هایلایت با کلاه مش

برای استفاده از روش هایلایت با کلاه، آرایشگر برای هایلایت مو کلاه مخصوص را روی سر فرد می‌گذارد. سپس با کمک ابزار قلاب مانندی رشته‌هایی از مو را از سوراخ‌های کلاه بیرون می‌کشد. میزان مویی که از هر سوراخ بیرون کشیده می‌شود، به محل و میزان هایلایت مدنظر مشتری بستگی دارد. سپس آرایشگر موهای بیرون کشیده شده را روشن‌تر می‌کند.

تکنیک هایلایت با کلاه ساده است؛ چندین رشته مو را بیرون می‌کشند و رنگ می‌زنند و هایلایت کمی ایجاد می‌شود؛ اگر موهای بیشتری از هر سوراخ بیرون کشیده شود هایلایت پرتر خواهد بود. این روش معمولاً در کیت‌های هایلایت مو در خانه استفاده می‌شود و برای موهای کوتاه مناسب است.

تفاوت هایلایت فویلی و هایلایت با کلاه مش

هر دو روش برای ایجاد هایلایتی جذاب مناسب هستند.

  • مزایای استفاده از روش فویلی عبارتند از: فشار کمتر به مو و عدم آزردگی و ناراحتی پوست سر، امکان هایلایت ریشه‌های مو و دقت بیشتر در زمینه‌ی انتخاب محل هایلایت.
  • معایب آن نیز عبارتند از: قیمت آن، زیرا کار زمانبری است و سالن‌های زیبایی برای هایلایت پول بیشتری خواهند گرفت، هایلایت فویلی مهارت بیشتری لازم دارد و اگر درست انجام نشود نتایج خوبی نخواهد داشت.

هایلایت با کلاه برای افرادی که در خانه این کار را انجام می‌دهند ساده‌تر است، اما کنترل محل دقیق هایلایت‌ها، مخصوصاً در قسمت پشت گردن دشوار است. این روش نتایج طبیعی مانند سایر روش‌های هایلایت ایجاد نمی‌کند. هایلایت با کلاه برای همه نوع مویی، مخصوصاً موهای فر، مناسب نیست. همچنین بیرون کشیدن رشته‌های بلند مو از سوراخ‌های کلاه نیز کار سختی است. این روش بیشتر مناسب موهای کوتاه است، اما برای موهای بلند و فر بیرون کشیدن موها از سوراخ‌های کلاه سخت و حتی دردناک خواهد بود.

هایلایت با اولاپلکس تراپی

هایلایت با اولاپلکس ترپی

محصولات اولاپلکس به خاطر توانایی خود در ترمیم موهای بسیار آسیب‌دیده که مرتباً رنگ شده‌اند، محبوبیت پیدا کرده‌اند و این خبر خوبی برای افرادی است که موهای خود را مرتباً رنگ می‌زنند و یا دکلره می‌کنند.

اولاپلکس تراپی روشی است که در آن پیوندهای دی‌سولفید آسیب‌ دیده‌ی مو که در فرآیندهای شیمیایی شکسته شده‌اند، به طور دائمی ترمیم می‌شوند. اگر بیش از حد موهایتان را دکلره کرده‌اید یا چندین سال است که موهایتان هایلایت شده است، اولاپلکس به شما کمک می‌کند تا موهای خود را تقویت کرده و ساختار مویتان ترمیم شود.

از محصولات اولاپلکس می‌توان در محلول‌های دکلره استفاده کرد تا در زمان دکلره کردن مو قبل از هایلایت، آسیب کمتری به مو برسد.

مراقبت از هایلایت مو

مراقبت از هایلایت مو-

روشن کردن مو باعث می‌شود که مو خشک و آسیب‌پذیر شود، پس استفاده از محصولات مناسب در خانه باید مورد توجه قرار گیرد. موهای سالم رنگ را بهتر نگه می‌دارند، مهم نیست که هایلایت شما قهوه‌ای است یا بلوند. از شامپوی مناسبی که موهایتان را باطراوت نگه می‌دارد استفاده کنید و استفاده از نرم‌کننده‌ی مو و ماسک موی مناسب را نیز فراموش نکنید.

مراقبت بعد از رنگ زدن مو برای حفظ رنگ مو و بافت مو، بسیار مهم است. پس نکات زیر را همیشه به خاطر داشته باشید:

  • 2 تا 3 روز صبر کنید و بعد موهایتان را بشویید، چون با شستن موها در 48 تا 72 ساعت بعد از رنگ زدن مو، رنگ‌ها نیز شسته خواهد شد.
  • از شامپو و نرم‌کننده مخصوص موهای رنگ‌شده استفاده کنید تا هایلایت موی شما ماندگارتر شود.
  • رنگ مو کم‌کم با شستن مو شسته می‌شود. در نتیجه بهتر است فقط هفته‌ای 2 تا 3 بار موهایتان را بشویید.
  • تا می‌توانید اجازه دهید موهایتان در مجاورت با هوا خشک شوند. رنگ مو باعث خشکی مو می‌شود و استفاده از سشوار و لوازم حرارتی شدت خشکی را بیشتر می‌کند.
  • هفته‌ای یکبار از ریشه تا نوک موهایتان را روغن بمالید. بعد از اینکه موهایتان کامل چرب شدند، آن‌ها را داخل حوله بپیچید و بخوابید و اجازه دهید تا در طول شب به همین شکل بماند. صبح موهایتان را بشویید و از نرم‌کننده استفاده کنید.
  • سر موهایتان را مرتباً کوتاه کنید. رنگ زدن مو باعث خشکی مو می‌شود و نوک موها اولین جایی است که دچار خشکی می‌شود. موخوره در انتهای مو شکل می‌گیرد، در نتیجه برای جلوگیری از گسترش خشکی مو باید سر موها را مرتباً کوتاه کنید.

اگر به دنبال تراپی مو عالی هستید، پروتئین تراپی مو نیز گزینه‌ی مناسبی برای شما می‌باشد.

چرا برای هایلایت مو باید به سالن‌های زیبایی مراجعه کرد؟

هایلایت مو در سالن‌های زیبایی

آرایشگران حرفه‌ای می‌توانند مو را به گونه‌ای رنگ بزنند که مدل موی شما نمایان‌تر شود. همچنین آن‌ها آموزش دیده‌اند تا مواردی مانند رنگ پوست و رنگ چشم را نیز در نظر بگیرند و رنگ موی مناسب شما را به شما پیشنهاد دهند. همچنین سلامت مو نیز مهم است. چون برای هر نوع هایلایتی باید موها را روشن‌تر کرد، خطر آسیب وجود دارد. افراد حرفه‌ای نه‌تنها می‌دانند که چگونه از رنگ‌ها استفاده کنند تا این آسیب به حداقل برسد، بلکه می‌توانند از روش‌های تقویتی مو نیز استفاده کنند تا سلامت مو و استحکام آن حفظ شود.

هر از چند وقت بایستی برای ترمیم هایلایت به سالن مراجعه کنیم؟

متأسفانه بعد از رنگ زدن مو نهایتاً ریشه‌های مو بعد از مدتی نمایان خواهند شد. شما نیازمند ترمیم خواهید بود. با این حال اینکه این کار را چند وقت به چند وقت باید انجام دهید به نوع هایلایت انتخابی شما و رنگ مویی که برای شما زده شده بستگی دارد.

درباره‌ی هایلایت مو بهترین زمان برای ریشه‌گیری، مخصوصاً اگر طرفدار بلوند هستید، 6 الی 8 هفته یکبار است. اما اگر هایلایت‌های شما به خوبی با رنگ مویتان ترکیب شده و خیلی با رنگ موی خودتان متفاوت نیست، می‌توانید هر 3 ماه یکبار برای ترمیم مراجعه کنید.

هایلایت مو در بارداری، شیردهی و قاعدگی

هایلایت مو در بارداری، شیردهی و قاعدگی

تحقیقات موجود در این زمینه محدودند، اما بسیاری از متخصصین توصیه می‌کنند که زنان باردار تا آغاز سه ماهه‌ی دوم صبر کنند. استفاده‌ی مداوم از رنگ مو در دوران بارداری می‌تواند برای جنین ضرر داشته باشد. پس بهتر است احتیاط کنید و موهایتان را رنگ نکنید.

البته روش‌هایی مثل آمبره و سامبره تنها ساقه‌ی مو شما را رنگ خواهند کرد، بنابراین تا زمانی که هایلایت به پوست سر شما نرسد می‌توانید از این تکنیک‌ها استفاده کنید.

اگرچه اطلاعات لازم در زمینه‌ی رنگ مو در دوران شیردهی محدود است، اما ظاهراً رنگ زدن مو در دوران شیردهی بلامانع است.

مواد شیمیایی موجود در رنگ مو خیلی کم وارد جریان خون می‌شوند، در نتیجه احتمال انتقال آن از طریق شیر به فرزند بسیار کم است.

در زمان قاعدگی تغییرات هورمونی باعث چرب شدن و تغییر حالت موهای شما خواهد شد؛ از این رو رنگ کردن موها و گرفتن نتیجه دلخواه مقداری دشوار است. بنابراین در صورت امکان هایلایت موهای خود را مدتی به تعویق بیاندازید.

قیمت هایلایت مو

روش‌های هایلایت مو هر کدام هزینه متفاوتی دارند، به علاوه بنابر حجم موی هایلایت شده هزینه‌ی نهایی متغیر خواهد بود. حجم مو و بلندی آن نیز بر قیمت مؤثر است. ممکن است جنس موی شما در نوع و میزان مواد مصرفی تغییر ایجاد کند که این نیز می‌تواند یک فاکتور مؤثر باشد. اگر موی شما نیاز به دکلره داشته باشد بایستی هزینه‌ی این مرحله را نیز در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است درصورت نیاز به اولاپلکس تراپی موهای شما، هزینه‌ی آن نیز جداگانه محاسبه خواهد شد.

درنهایت عوامل دیگری همچون اعتبار آرایشگاه، محله و تجربه ومهارت آرایشگر نیز بر هزینه و دستمزد نهایی مؤثر خواهد بود.

سخن پایانی

چه بخواهید سفیدی موهایتان گرفته شود، یا رنگ موی طبیعی شما مشخص‌تر شود یا بخواهید ظاهر جدیدی را تجربه کنید، هایلایت مو می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند و با جایگزین کردن رنگ‌های تیره با رنگ‌های روشن‌تر به موهایتان حالت بدهد. رنگ‌های روشن نماد جوانی هستند، در نتیجه اضافه کردن هایلایت روشن به موهای پر، باعث جوان‌تر و شاداب‌تر شدن ظاهر می‌شود. هایلایت، چه به روش فویلی و چه با کلاه، می‌تواند زیبایی شما و اعتماد به نفستان را بیشتر کند. روش‌ها و هایلایت‌های مختلفی برای دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه شما وجود دارد؛ بنابراین با یک آرایشگر متخصص مشورت کنید تا رنگی را انتخاب کنید که زیبایی شما را چند برابر کند.

سؤالات متداول

آیا هایلایت می‌تواند موهای سفید را بپوشاند؟

هایلایت برای پوشاندن موهای سفید و خاکستری توصیه نمی‌شود، چون باعث زرد شدن آن‌ها می‌شود. به جای آن می‌توانید از لولایت استفاده کنید که طبیعی‌تر بوده و با رنگ موی طبیعی شما نیز هماهنگ‌تر خواهد بود.

چگونه می‌توان هایلایت را از روی مو پاک کرد؟

دو روش برای پاک کردن هایلایت از روی مو وجود دارد: یا می‌توانید اجازه دهید تا موهایتان رشد کند، که چندین ماه طول می‌کشد، و یا اینکه از روش‌های سریع‌تر مانند زدن رنگ تیره روی قسمت‌های هایلایت‌ شده استفاده کنید.

آیا می‌توان هایلایت‌ مو را روشن‌تر کرد؟

بله. می‌توان هایلایت‌ها را روشن‌تر کرد. رنگساژ یکی از راه‌های روشن تر کردن هایلایت موست. همچنین آرایشگر شما می‌تواند با استفاده از واریاسیون‌های مختلف رنگ موهایتان را تا حدی تغییر دهد. یا اینکه می‌توانید از شامپوی بنفش استفاده کنید تا تناژ طلایی یا زرد موها گرفته شود.

چرا هایلایت بهتر از رنگ زدن کامل مو است؟

بدون در نظر گرفتن روش و رنگ انتخابی شما، هایلایت مو مزایای فراوانی دارد. هایلایت به ظاهرتان طراوت و جوانی می‌بخشد و باعث حجم و حالت گرفتن رنگ زمینه‌ی مو می‌شود. نیازی به گفتن ندارد که مراقبت و نگه‌داری آن نیز بسیار کمتر از زمانی است که موهایتان را کامل رنگ می‌زنید.

از چه رنگی برای هایلایت استفاده کنم؟

چون رنگ موهای خودتان مشخص خواهد بود، از هر روشی برای هایلایت استفاده کنید، باید رنگ مناسبی برای هایلایت انتخاب کنید. اگر رنگ‌های روشن را می‌پسندید، پیشنهاد ما این است که هایلایت یا بیبی‌لایت انجام دهید. اگر رنگ‌های تیره‌تر می‌خواهید، باید با کمک لولایت به موهایتان حجم دهید. اگر می‌خواهید برای هایلایت خود رنگی را انتخاب کنید، رنگ هایلایتتان را با رنگ چشمتان ست کنید.

بعد از چندبار شست‌وشو هایلایت پاک می‌شود؟

به طور متوسط هایلایت بعد از 30 بار شست‌وشو پاک می‌شود. به همین دلیل است که آرایشگران توصیه می‌کنند بعد از رنگ کردن مو موهایتان را کمتر بشویید. اگر هفته‌ای دوبار موهایتان را می‌شویید، آن را به هفته‌ای یکبار کاهش دهید تا هایلایت شما ماندگارتر شود.

آیا می‌توان هایلایت مو بدون دکلره انجام داد؟

بله این تکنیک قابل اجراست، اما بایستی در نظر داشته باشید که تغییرات محسوسی بر روی موهای شما اتفاق نخواهد افتاد مخصوصاً اگر موهای تیره داشته باشید. برای گرفتن بهترین نتیجه توصیه می‌شود که موهای خود را دکلره کنید.

آیا هایلایت مو باعث آسیب به مو می‌شود؟

هایلایت و رنگ مو، هایلایت و رنگ موی نیمه دائم، به اندازه‌ی دکلره به مو آسیب وارد نمی‌کنند.

چگونه باید موهایم را برای هایلایت آماده کنم؟

روزی که می‌خواهید موهایتان را رنگ بزنید موهایتان را نشویید. چربی طبیعی مو باعث می‌شود که آرایشگر بتواند رنگ موی یکدستی ایجاد کند. همچنین اگر می‌خواهید موهایتان را هایلایت کنید، موهایتان را تمیز نگه دارید تا جدا کردن آن‌ها راحت باشد. آخرین باری که قبل از رنگ زدن مو موهایتان را می‌شویید باید از شامپوی روشن‌کننده (کلریفای) استفاده کنید.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما