دکوپاژ مو | بررسی نحوه انجام دکوپاژ و هزینه آن

دکوپاژ مو یک روش موثر برای از بین بردن رنگدانه‌های رنگ موی قدیمی و لجباز شماست. اگر موهایتان مشکی پرکلاغی، شرابی، نارنجی، بنفش یا رنگ فانتزی دیگری دارد و می‌خواهید آن را تغییر دهید، دکوپاژ یک روش موثر است که بدون دکلره کردن دوباره و آسیب رساندن به موهایتان رنگ قدیمی را از بین می‌برد. حتی اگر از حنا برای رنگ کردن موهایتان استفاده کرده باشید، دکوپاژ به شما کمک خواهد تا رنگ موهایتان را تغییر دهید. در این مقاله تمامی نکات مربوط به دکوپاژ و مراحل آن را بررسی خواهیم کرد.

دکوپاژ مو چیست؟

دکوپاژ مو چیست؟

دکوپاژ به از بین بردن یا از خارج کردن رنگدانه‌های مصنوعی مو گفته می‌شود که موهایتان را برای پذیرش رنگ جدید آماده می‌کند. همانطور که می‌دانید برخی رنگ‌های لجباز مثل مشکی پرکلاغی، نارنجی، شرابی، رنگ با حنا و برخی رنگ‌های فانتزی به راحتی از روی مو پاک نمی‌شود و نمی‌توان به راحتی آنها را با رنگ جدید جایگزین کرد. دکوپاژ کمک می‌کند تا بدون دکلره دوباره موها برای رنگ جدید آماده شوند.

مزایای دکوپاژ مو

مزایای دکوپاژ مو

به کمک دکوپاژ اگر از رنگ یکنواخت موهای خود خسته شده‌اید یا دیگر آن را دوست ندارید، به راحتی می‌توانید آن را پاک کرده و رنگ جدیدی برای موهایتان انتخاب کنید. با این روش حتی افرادی که به رنگ‌های فانتزی و شرابی علاقه‌مند هستند نیز می‌توانند با خیال راحت رنگ موهایشان را تغییر دهند.

برخلاف دکلره، دکوپاژ ضرر خیلی کمتری دارد و بدون آسیب و سوزاندن موهایتان به راحتی رنگدانه‌ها را پاک می‌نماید.

یکی از مزیت‌های این روش آن است که اگر اشتباهی در خانه موهایتان را رنگ کرده اید یا حتی آرایشگرتان رنگ موهایتان را خراب کرده است، باز هم می‌توانید بدون آسیب بیشتر رنگ موهایتان را اصلاح کنید. همچنین این روش نسبت به دکلره و یا ریموور‌های گران قیمت بازار روشی نسبتا ارزان محسوب می‌شود.

چه افرادی می‌توانند موهای خود را دکوپاژ کنند؟

چه افرادی می‌توانند موهای خود را دکوپاژ کنند؟

همه افرادی که از رنگ موی خود ناراضی هستند نمی‌توانند دکوپاژ انجام دهند، زیرا این تکنیک و مواد مخصوص آن برای از بین بردن رنگدانه‌های مصنوعی رنگ‌های تیره است. اگر موهایتان رنگ روشن دارد و می‌خواهید آن را تغییر دهید، احتمالا به مشکلی بر نخواهید خورد. به عنوان مثال افرادی که موهای عسلی، کاراملی، طلایی و زیتونی یا دودی روشن دارند می‌توانند به راحتی موهایشان را به رنگ‌های روشن دیگر و یا حتی به رنگ تیره تغییر دهند.

در نظر داشته باشید که این تکنیک برای افرادی که به طورطبیعی رنگ موهایشان مشکی یا نارنجی است نیز مناسب نیست زیرا دکوپاژ تنها رنگدانه‌های مصنوعی را ازبین می‌برد .

خانم‌های باردار بهتر است از این روش برای از بین بردن رنگ موهایشان استفاده نکنند و تا بعد از زایمان برای تغییر دادن رنگ موهایشان صبر کنند.

آمادگی‌های لازم قبل از دکوپاژ مو

آمادگی های لازم قبل از دکوپاژ مو

برای اینکه رنگدانه‌های رنگ مصنوعی، راحت تر از موهایتان جدا شوند می‌توانید قبل از دکوپاژ، موهایتان را بشویید تا چربی موهایتان از بین برود و رنگدانه‌های رنگ‌های فانتزی راحت تر جدا شوند.

نحوه دکوپاژ کردن مو

نحوه دکوپاژ کردن مو

هر کدام از روش‌های دکوپاژ مو مراحل متفاوتی دارد از این رو بایستی جداگانه بررسی گردند.

دکوپاژ قسمتی مو

دکوپاژ قسمتی مو

این نوع از دکوپاژ برای موهایی مناسب است که بخشی از آن هایلایت شده باشد و تنها قسمت‌هایی نیاز به تغییر رنگ دارند.

در این روش از مخلوط پودر افاسور و اکسیدان ضعیف، استفاده. ما ازاین روش برای از بین بردن رنگ ساقه موی استفاده می‌نماییم. سپس با توجه به رنگ و جنس موی شما 20 تا 60 دقیقه زمان می‌دهیم تا مخلوط اثر نماید.

بعد از تست کردن و مطمئن شدن از تاثیر دکوپاژ موها را خواهیم شست. در این روش ما از فوم یا فویل نیز برای برخورد نکردن بخش‌های مختلف مو استفاده می‌کنیم تا رنگدانه‌های ریشه یا قسمت‌های سالم از بین نروند.

دکوپاژ کلی مو

دکوپاژ کلی مو

این نوع دکوپاژ برای موهایی مناسب است که یکدست به رنگ مشکی پرکلاغی، نارنجی یا شرابی هستند و می‌خواهند رنگ تمام موهایشان را تغییر دهند.

این روش کمی از روش قبلی ساده تر است . برای این کار آرایشگر شما ابتدا پودر افاسور، اکسیدان ضعیف و کمی شامپو را مخلوط نموده و آن را مانند شامپو بر روی موهایتان ماساژ می‌دهد تا تمامی بخش‌ها را پوشش دهد. همچنین در این روش به 5 تا 20 دقیقه زمان نیاز است تا اثر مواد مشخص شود.

در صورتی که از یک بار دکوپاژ نتیجه نگرفتید ما می‌توانیم آن را برایتان تکرار کنیم. خصوصا اگر موهایتان را با حنا رنگ کرده باشید، پاک کردن آن سخت تر خواهد بود و ممکن است نیاز باشد تا با ماسک روغن زیتون روی سرتان ابتدا اثر حنا را کم کنیم.

مراقبت‌های بعد از دکوپاژ مو

مراقبت های بعد از دکوپاژ مو

بعد از دکوپاژ، موهایتان حساس و خشک خواهند شد، بنابراین بهتر است تا:

  • از نرم کننده‌های مناسب و شامپو‌های تقویت کننده و ویتامینه استفاده نمایید.
  • با روغن‌های مناسب مثل زیتون، آرگان یا نارگیل موهایتان را ماساژ دهید.
  • موهایتان را با آب داغ نشویید تا خشک تر نشوند.
  • از ماسک مو‌های تقویت کننده استفاده کنید.
  • زیاد موهایتان را نشویید.
  • اگر به استخر می‌روید از کلاه شنا استفاده کنید.

عوارض دکوپاژ مو

عوارض دکوپاژ مو

دکوپاژ نیز یک روش شیمیایی است و ممکن است که موهایتان را خشک، شکننده و حساس کند. همچنین مواد شیمیایی ممکن است باعث بروز حساسیت و آلرژی شوند. بهتر است که این کار را در مرکز آرایشی معتبر و تحت نظر آرایشگران ماهر انجام دهید تا از آسیب به موهایتان جلوگیری شود.

هزینه و قیمت دکوپاژ مو

هزینه دکوپاژ مو به بلندی، حجم و جنس مو‌هایتان بستگی دارد زیرا تمام این موارد میزان مواد مصرفی را تغییر خواهد داد. همچنین مهارت و تجربه آرایشگر و موقعیت سالن زیبایی بر هزینه موثر خواهد بود.

همچنین نوع رنگ موی شما ممکن است موثر باشید زیرا اگر دکوپاژ سخت پاک شود ونیاز باشد تا دکوپاژ چند بار تکرار شود، هزینه جداگانه دریافت خواهد شد و اگر قصد دارید بعد از آن موهایتان را رنگ کنید بایستی قیمت رنگ یا هایلایت مو را نیز در نظر بگیرید.

سخن آخر

به لطف و کمک تکنیک دکوپاژ مو دیگری نگران رنگ‌های فانتزی یا لجباز و همچنین هزینه گزاف ریموو کردن این رنگ‌ها نخواهید بود. دکوپاژمو با هزینه‌ای مناسب در کمترین زمان ممکن رنگ قبلی را از موهایتان پاک خواهد کرد و شما را برای رنگ جدید آماده می‌کند. به خاطر داشته باشید که بعد از دکوپاژ بایستی موهایتان را تقویت کنید و رطوبت از دست رفته را به آن بازگردانید. اگر علاقه مند هستید که رنگ موی خود را تغییر دهید و نیاز به دکوپاژ دارید می‌توانید با شماره تلفن‌های سالن زیبایی شاپرک تماس بگیرید تا هرگونه خدمات رنگ و دکوپاژ مو به شما عزیزان ارائه گردد.

سوالات متداول

آیا می‌توان از دکوپاژ برای از بین بردن رنگ طبیعی مو نیز استفاده کرد؟

خیر این روش تنها برای از بین بردن رنگدانه‌های مصنوعی کاربرد دارد.

آیا می‌توان در منزل دکوپاژ مو انجام داد؟

بهتر است که برای جلوگیری از آسیب دیدن موهایتان در منزل دکوپاژ انجام ندهید وبرای رسیدن به نتیجه مطلوب به سالن زیبایی معتبر مراجعه نمایید.

آیا دکوپاژ با جوش شیرین موثر است؟

جوش شیرین خاصیت بازی دارد و باعث برهم خوردن pH می‌شود و به موهایتان آسیب می‌زند.

آیا می‌توان دکوپاژ طبیعی در خانه انجام داد؟

دکوپاژ طبیعی در خانه با موادی چون سرکه سیب، روغن زیتون و یا آبلیمو ممکن است به موهایتان آسیب وارد کند و یا حتی ممکن است بعد از رنگ کردن موهایتان دوباره رنگ قبلی خود را نشان دهد. از این رو توصیه می‌کنیم که برای دکوپاژ مو به آرایشگر ماهر و با تجربه مراجعه کنید.

دکوپاژ با کرم دکلره چگونه است؟

کرم دکلره محصولی است که نسبت به پودر دکلره ضعیف تر است و آسیب کمتری به مو می‌زند. اما این محصول نسبتا گران است و هزینه بالایی دارد و برای دکوپاژ مو مناسب نیست.

بعد از دکوپاژ از چه شامپویی بایستی استفاده شود؟

برای مراقبت از موهایتان بهتر است از شامپوی بدون سولفات استفاده نمایید.

آیا ممکن است دکوپاژ باعث موخوره شود؟

حساس شدن، خشکی و شکنندگی موهای شما بعد از دکوپاژ ممکن است باعث ایجاد موخوره نیز شود.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما