علت وز شدن مو بعد از کراتینه و علت صاف نشدن مو بعد از کراتین

وز شدن مو‌ها بعد از کراتینه ممکن است علت‌های متعددی داشته باشد. برخی آرایشگران ممکن است از مواد بی‌کیفیت و نامرغوب استفاده نمایند که مناسب جنس موهای شما نباشد. به‌دلیل مقدار زیاد پروتئینی که در این درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، بعد از کراتینه مو تعادل بین رطوبت و پروتئین در موهای شما از بین می‌رود. هم‌چنین برخی آرایشگران مهارت لازم برای کراتینه کردن و اتوکشی را ندارند، به‌علاوه ممکن است که شما نیز به‌خوبی از موهایتان مراقبت نکرده باشید. اما نگران نباشید زیرا برای برطرف کردن این موارد همواره راه حل‌هایی وجود دارد. در این مقاله پس از بررسی علت‌های صاف‌نشدن موها بعد از کراتین و وز شدن آن، راه حل‌هایی برای برطرف کردن این مشکلات ارائه می‌دهیم.

علت وز شدن و صاف نشدن مو بعد از کراتین

علت وز شدن و صاف نشدن مو بعد از کراتین

بعد از کراتین ممکن است موهایتان هم‌چنان کمی وز باشد و خوب صاف نشده باشد، این عارضه چندین دلیل دارد که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مواد نامرغوب و نامناسب کراتین

این احتمال وجود دارد که آرایشگر شما از مواد نامرغوب، تاریخ مصرف گذشته و نامناسب برای موهایتان استفاده کرده باشد. مواد ضعیف یا تاریخ گذشته قدرت اثربخشی ندارند و ممکن است به موهایتان آسیب بزنند. هم‌چنین مواد کراتین ممکن است با موهای شما سازگار نبوده باشند. بهتر است برای کراتین همواره از بهترین و مرغوب‌ترین موادی که با موهای شما سازگار هستند استفاده شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. یک آرایشگر ماهر همواره از مواد مناسب برای موی شما استفاده می‌کند.

استفاده بیش از حد از کراتین

دلیل دیگر شکننده‌شدن مو بعد از کراتینه می‌تواند افزایش بیش از حد (اورلود) پروتئین باشد. این مورد زمانی رخ می‌دهد که سرم کراتین به مقدار زیادی به مو زده شود و باعث شود که روی موها لایه‌ی ضخیمی ایجاد شده و موها خشک، زبر و گاهی اوقات چسبناک شوند. پروتئین زیاد و اضافی لایه‌ی ضخیمی روی مو ایجاد می‌کند که خشک می‌شود و باعث افزایش اصطکاک در مو و شکننده‌شدن آن می‌شود.

بهترین راه برای برطرف کردن این مشکل صبر کردن تا زمانی است که بتوانید موها را بشویید تا این مواد اضافی شسته شوند و موهایتان را با روغن کراتین سبک رطوبت رسانی کنید. یا اینکه می‌توانید بعد از چند روز به موهایتان نرم‌ کننده بزنید تا موهایتان کمی صاف و لطیف شود. این زبری و پروتئین اضافی بعد از چند بار شستشو از بین خواهد رفت.

مهارت پایین آرایشگر

عدم توجه یا ماهر نبودن آرایشگر هنگام اتوکشی موهایتان ممکن است علاوه بر وز شدن باعث سوختگی موهایتان نیز بشود. تکنیک درست اتوکشی اهمیت بسیاری در نتیجه کراتین مو دارد زیرا بخشی از میزان صافی و زاویه خواب مو با تکنیک و فشار دست آرایشگر و هم‌چنین درجه حرارت اتو مو تعیین می‌شود.

نگهداری نادرست از موها قبل و بعد از کراتین

نگهداری درست از مو و آماده سازی صحیح آن نکاتی بسیار مهم هستند که نتیجه نهایی را تضمین می‌نمایند. اگر قبل از کراتین موهایتان به‌خوبی تمیز و آماده برای جذب مواد کراتین نشده باشد، ممکن است پروتئین‌های کراتین به موهایتان نفوذ نکرده و اثری نگذارند. به‌علاوه، اگر موهایتان پیش از کراتین آسیب شدید دیده باشد، بایستی بدانید که کراتینه کردن به درمان و صافی آن کمکی نخواهد کرد و موهایتان بعد از کراتین هم‌چنان وز خواهد بود.

هم‌چنین مراقبت‌های بعد از کراتین نیز بسیار مهم هستند تا مانع از شسته شدن و از بین رفتن پروتئین‌های کراتین شوند. اگر موهایتان را زودتر از زمان مورد نظر بشویید و یا از آن‌ها خوب مراقبت نکنید، این مورد در درصد موفقیت کراتین درمانی موهایتان تاثیر خواهد گذاشت. تعریق زیاد، استفاده از شامپو‌های نامناسب، بستن موها، اتو کشیدن و سشوار کشیدن زیاد ممکن است دلایلی باشید که موهایتان بعد از کراتین وز شده‌اند.

از بین بردن وز مو بعد از کراتین

از بین بردن وز مو بعد از کراتین

حالا که با دلایل این که چرا موهایتان بعد از کراتین مو نیز هم‌چنان وز است آشنا شدید، در اینجا به برخی از راه‌های برطرف کردن این مشکل اشاره می‌کنیم.

استفاده از شامپو فاقد سولفات

سولفات ماده‌ی شوینده‌ای قوی است که کراتین و رنگ را از روی موها شسته و باعث وز شدن و بهم ریختگی مو می‌شود. استفاده از شامپو فاقد سولفات باعث حفظ کراتین مو می‌شود و نتایج این درمان ماندگارتر خواهد شد. اگر می‌خواهید موهایتان هیدراته شود شامپویی تهیه کنید که حاوی روغن آرگان باشد. این روغن کمک می‌کند تا مو تغذیه و نرم شده و منجر به لطیف و ابریشمی شدن مو شود.

استفاده از سرم روغن آرگان

بعد از کراتین مو، توصیه می‌شود که از سرم حاوی روغن آرگان استفاده شود تا ظاهر خوب موها حفظ شود. این روغن برای محافظت در برابر رطوبت عالی است و کوتیکول مو را می‌پوشاند و این امر باعث جلوگیری از وز شدن مو خواهد شد. علاوه بر این، این ماده کمک می‌کند تا با فراهم کردن مواد مغذی ضروری، موها سالم و درخشان بمانند.

سرم روغن آرگان باعث می‌شود که موهایتان در هر آب و هوایی همیشه نرم و لطیف باشد.

شستن کمتر موها

از مصرف مواد زیاد روی موهایتان خودداری کنید و سعی کنید که موهایتان را همیشه تمیز نگه دارید تا نیازی به شستشوی زیاد نداشته باشد. هرچه بیشتر موهایتان را بشویید، اثر این درمان بیشتر از بین خواهد رفت و موهایتان به وضعیت قبل از درمان باز خواهند گشت.

نباید موهایتان را بیش از یک‌بار در هفته بشویید. به جای شستن در حمام از شامپوی خشک استفاده کنید تا موهایتان در این فاصله تا شستشوی بعدی تمیز بماند.

استفاده از حوله میکروفایبر

حوله‌ی پنبه‌ای خود را با حوله‌ی میکروفایبر عوض کنید. حوله‌های میکروفایبر از الیاف بسیار ظریفی ساخته شده‌اند که آب را به‌خوبی جذب می‌کنند. این امر به این معناست که این حوله‌ها بدون زبر کردن مو یا ایجاد وز موهایتان را خشک خواهند کرد. علاوه بر این حوله‌های میکروفایبر با مو سازگارند و باعث آسیب به موها نمی‌شوند. در صورت استفاده‌ی مداوم، حوله‌ی میکروفایبر می‌تواند باعث افزایش ماندگاری کراتین مو شده و موهایتان را در بهترین وضعیت خود نگه می‌دارد.

استفاده هفتگی از ماسک نرم‌کننده عمیق مو

ماسک نرم کننده عمیق باعث حفظ رطوبت و مواد مغذی مو می‌شود. برای جلوگیری از، از‌ بین‌ رفتن سریع کراتین باید هفته‌ای یک‌بار از این ماسک استفاده کنید، چون حاوی ترکیبات میکروکراتین است که به تدریج باعث بهبود نتایج درمان کراتین خواهد شد. هم‌چنین این ماسک باعث برقرار شدن تعادل بین رطوبت و پروتئین شده و موها را نرم، صاف، منعطف و کمتر مستعد وز شدن خواهد کرد.

خوابیدن روی پارچه ابریشمی

بسیاری از افراد از اهمیت خوابیدن روی پارچه ابریشمی بعد از کراتین مو غافل هستند. ممکن است ظاهراً کار اضافی به نظر برسد، اما مطمئن باشید که خیلی تأثیر دارد. ابریشم نرم است و موها را نمی‌کشد و به اندازه‌ی سایر جنس‌ها باعث ایجاد پوسته‌ی سر نمی‌شود. این مورد کمک می‌کند تا کراتین مو مدت بیشتر دوام داشته و موها مدت بیشتری صاف و نرم بمانند. هم‌چنین از اصطکاک مو و آسیب دیدن آن در طول خوابیدن جلوگیری می‌کند.

صاف کردن مو بعد از کراتین

صاف کردن مو بعد از کراتین

در صورتی که موهایتان بعد از کراتیه هم‌چنان صاف نشده است می‌توانید مجددا برای کراتینه اقدام کنید. تنها لازم است کمی صبر کنید. مواد شیمیایی کراتین و گرمای بیش از حد اتو مو ممکن است برای موهایتان ضرر داشته باشند، پس به شما توصیه می‌کنیم تا حداقل یک هفته صبر نمایید و سپس موهایتان را کراتین کنید.

هم‌چنین می‌توانید از روش‌هایی مثل ویتامینه مو، پروتئین تراپی بدون اتوکشی نیز استفاده نمایید تا نشاط و خشکی از دست رفته به موهایتان بازگردد. ممکن است بدون کراتینه دوباره، با رطوبت رسانی و تغذیه ساقه موهایتان بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

توجه کنید که همواره برای یافتن بهترین راه حل به آرایشگر ماهر مراجعه نمایید تا راه حلی متناسب با جنس موهایتان به شما پیشنهاد نماید که کمترین آسیب را به شما و موهایتان برساند.

سخن پایانی

اگر بعد از کراتین مو هم‌چنان موهایتان وز می‌شود، مراقبت‌های بعد از درمان خود را تغییر دهید تا این اشتباهات رخ ندهد. اگر درمان مجدد مشکلتان را حل نکرد، با آرایشگر خود مشورت کنید تا درمان را تکرار کند. ممکن است دلیل آن این باشد که درمان به درستی انجام نشده یا آسیب‌ دیدگی موهایتان زیاد بوده. ما برای ارائه‌ی انواع خدمات در خدمت شما هستیم.

سؤالات متداول

آیا شنا و استخر رفتن باعث وز شدن مو‌ها می‌شود؟

بله کلر موجود در آب استخر موجب وز شدن مو‌ها می‌شود بنابراین هنگام رفتن به استخر حتما از کلاه شنا استفاده کنید.

آیا استفاده از سرم‌های مو باعث تقویت و کاهش وزی مو می‌شود؟

بله با مشورت آرایشگر خود سرم‌های مو مناسب تهیه کنید تا باعث از‌ بین‌ رفتن وزی و خشکی مو‌هایتان شود.

در صورت صاف نشدن مو بعد از کراتین آیا می‌توانین دوباره موها را کراتین کرد؟

بله، در صورتی که موهایتان هم‌چنان وز و کمی فر است می‌توانید کراتینه موهایتان را دوباره تکرار کنید.

در صورت صاف نشدن مو‌ها بعد از کراتینه، آیا می‌توان بوتاکس مو انجام داد؟

با توجه به نظر آرایشگر و بررسی سلامت موهایتان می‌توانید کراتین مو یا بوتاکس مو انجام دهید.

ارتباط با سالن زیبایی شاپرک

مقالات مرتبط

تماس با ما